Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem a hozzátáplálást?

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Babám 6 hónapos. Már kapott almát, körtét, barackot. Ma kezdeném sütőtök-alma Hip-es babakajával. Mennyit adhatok neki egyszerre? utána még kell neki adni anyatejet, mennyi idő alatt válthatok ki egy etetést? Holnap is ugyanazt kell neki adni, amit ma megkóstol?


Köszönöm a válaszokat


2009. máj. 12. 09:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Hivatalos álláspont szerint kb. 3 napig kóstoltatnod kell egy kajcsit úgy, hogy első nap csak pár kanállal, aztán egyre növelve az adagot. Azt, hogy mikor tudsz kiváltani vele egy szopit, nem lehet tudni. Attól függ, hogy mennyit eszik meg belőle a babád, elég-e neki.


Na, ez volt a hivatalos, viszont nálunk másként alakult. Én főztem neki már az első főzeléket is (mert abba nem tettem se sót, se cukrot). Első nap 5-6 kiskanál kóstolás volt. Második nap befalta a 180 g-ot, cicit már nem is kért utána. Szóval kiváltottunk egy szopit, de ez ritka!!! Úgyhogy szerintem maradj az első variációnál, kóstoltasd pár napig, de azért ne csak 1-2 kanállal.

2009. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!