Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól csinálom az...

Szerintetek jól csinálom az éjszakákat a babámmal?

Figyelt kérdés
Pici kora óta jól aludt, általában egyszer-kétszer ébredt, szopizott és aludt szépen tovább a kiságyban. Mostanában minden felborult, 3 hónapos és katasztrófa, amit művel. 1-2 órát alszik, aztán 1-2 órát ébren van és nem tud elaludni. Én tudatosan próbálom a sötétben szoptatni és altatni, mint eddig. A férjem meg csak annyit mond, hogy nem álmos a gyerek és kész. De az mégsem megoldás, hogy leülünk tévézni, vagy játszani az éjszaka közepén, hátha majd elálmosodik. Van mikor teljesen kiakadok, olyankor kimegyek 5 percre kiszellőztetem a fejem és próbálom újra elaltatni. Ti mit csináltok ilyenkor? Hagyjátok, hogy ébren legyen kicsit? Én csinálom rosszul, hogy erőltetem az alvást?
2011. nov. 21. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Éjjel sosincs játék, meg ilyenek.

Odaveszem magamhoz az ágyba, simogatom.. Bár szerencsére ilyet a babám rég csinált.

2011. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az én gyerekeim csak akkor nem aludtak éjszaka, ha valami bajuk volt (hasfájás, szélgörcs ilyesmi), egyébként szopitól mindig visszaaludtak.

Az jutott eszembe, hogy nappal nem alussza-e túl magát esetleg?

2011. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként jól csinálod szerintem, TV-zés elég nagy butaság, még jobban hozzászokik...

2.

2011. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Éjjel soha semmi "zavaró" dolgot nem csináltam. nem volt játék, tv-zés, rádiózás, sőt fel sem kapcsoltam a lámpát (max. egy kis fényjelzés volt, ha pelusozni kellett). Az a jó, ha éjszaka nem éri sok inger a babát!

Nem is igazán beszéltem hozzá, csak simogattam, magamhoz vettem, vagy a kiságyba tettem és úgy simogattam őt.


Lehet, hogy nem álmos, mert van ilyen is, de egy kis kitartással szerintem meg fogja tanulni, hogy este csend és nyugalom van, és aludni kell. Csak most türelem kell, lehet ez most egy ilyen időszak, amit túl kell élni.


Lányomnál volt, hogy csak betettem kiságyba és félhomályban láttam, hogy nézelődik, elvan, de nem nyöszörgött, nem sírt. Olyankor hagytam őt, nem mentem oda és nem simogattam. Volt, hogy egy idő után így vissza is aludt.

Ha nyűgös volt, akkor viszont sok mindent bevetettem, de az a baj, ha mondjuk fáj a hasa vagy valami, akkor tényleg nehéz lehet szegénykének aludnia.

2011. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csinálod rosszul.Tv-t ne kapcsoljatok neki mert akkor annál nehezebben alszik el.
2011. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy nem bírom kideríteni az okát. Koszmós a feje, apa szerint viszket neki, bár én úgy tudom az nem szokott viszketni (kezelgetem neki lelkesen),de tény, hogy szokta vakarni a fejét, de csak akkor, ha nyűgös. A pocija is szokott fájni, na de azért nem minden éjjel. És a legrosszabb, hogy terpeszrugit kell hordania, amit tudom nehezen visel, de muszáj. Így nem bírok rájönni mi a valódi oka, csak már úgy érzem, mintha én csinálnék valamit rosszul. Kb 3*1 órát alszik nap közben, szerintem nem túl sok. Próbáltam magam mellé tenni, de ott sem alszik 1-2 óránál többet. Totál ki vagyok már.
2011. nov. 21. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!