Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam szeretne kutyát, én...

A fiam szeretne kutyát, én viszont nem! Ki mit gondol eröl? Még csak két éves.

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen még pici ahhoz, hogy felelősen ellása, persze ha nevelőszándékkal lenne a kutya. Nyilván ha te is akarnád nem kellene ilyen szempontból is megfontolni. Így, sztem inkább ne legyen, magyarázd el neki, hogy ha majd nagyobb lesz, akkor lehet róla szó.
2009. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se való neki...annak a kutyának minden dolga rád fog hárulni, ha így vállalod és szeretnéd akkor jó, de amúgy...

inkább kisiskolás korában kapjon egy kölyökkutyát annak akkor sokkal nagyobb értéke lesz a számára:)

Nem beszélve ha tesója is lesz addig:)

Én 3 éves voltam mikor a bátyám (aki 9 évvel idősebb) kutyát kapott, és én semmire se emlékszem a kölyökkorából , így 7-8 évesen egyfolytában rágtam anyum fülét hogy hagy lehessen nekem is kölyökkutyusom. Persze nem lehetett, mondván hogy már van:)

Szóval sztem (hacsak nem akarsz ilyen nagy különbséget a gyermekeid között) akkor inkább várjatok:)

2009. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kétévesen túlzottan még nem értik meg az érveket a gyerekek. TE vagy a szülő, a felelős döntéseket Neked kell hoznod. Ha te nem szeretnéd, nem lesz. Egyébként is, egy kétéves csak annyit lát, h aranyos, meg szőrös, és cuki. Esetleg néha segíthetne megetetni a kutyut. a többit (sétáltatás, állatorvos, stb.) neked kéne vállalni. Szerintem vegyél neki egy nagyobb plüsskutyát, azzal is lehet olyat játszani, hogy pórázt tesz rá, játékból megeteti, ilyesmi. Vagy vegyetek mondjuk egy hörcsögöt, vagy tengerimalacot, ami mégis kisebb, mint egy kutya, és nem is kell annyit foglalkozni velük. Viszont a felelősségtudatra már ezekkel a kis rágcsálókkal is el lehetne kezdeni nevelni.

Igaz, nem vagyok szülő, de egy állat (akármekkora is, akár kutya, akár macska, akár rágcsáló) felelősséggel jár! Lehet, hogy két hónapig jó lenne minden, de mint minden gyerek, a fiad is ráunna. Szóval úgy dönts, hogy semmiképpen se az állat húzza a rövidebbet!

2009. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!