Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám 5 hetes múlt. Miért...

Kisbabám 5 hetes múlt. Miért sír állandóan?

Figyelt kérdés

Szoptatás után, ha pótlást kap, akkor meg azután.

Állandóan nem fájhat a hasa? Alig alszik, bár mindezek

ellenére szépen gyarapszik.

Tippeket, tanácsokat várok mert már rettenetesen ki vagyok merülve.

Van, hogy egész nap etetem mert mindig az az érzésem, hogy éhes maradt.

Ha meg csak szoptatok akkor másfél óránként éhes, lemérem, kb. 60 és 90 közt eszik, várok ha éhesnek látom kap pótlást, de ugyanúgy folytatja. Védőnő azt mondja várjuk meg a 3 órát de ez képtelenség, hallgatni az órdítását! Könnyű ilyen tanácsokat adni!

Kevés lenne neki? A szoptatást mindig akkor hagyom abba ,amikor Ő már kiköpi, ha éhes miért alszik el? És ahogy leteszem kezdi a sírást. Vagy alszik 10-15 percet és utána.

Egyszerűen már nem tudom mit csináljak. Mit rontok el.


2009. máj. 11. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

böfizik rendesen? lábait nem húzkodja evés után? lehetséges, hogy fáj a hasa azért sír.

Igazából én is azt mondanám, hogy próbáld meg kivárni a 3 órát, hátha akkor megeszi a normális mennyiséget. babakocsiban sem nyugszik meg?

Milyen arányban kap anyatejet és tápszert? mert esetleg lehet az is, hogy a tápszertől hasfájós. széklete rendben van?

2009. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem biztos hogy éhes, lehet, hogy csak az anyukájára van szüksége. Ha felveszed, tovább sir, vagy elhallgat? Az én kicsi lányom elhallgatott nálam, ezért beszereztünk egy hordozókendőt, és abban jött velem mindenhová. El fog múlni ez az időszak, ne aggódj, csak még túl kicsi ahhoz hogy a külvilág lefoglalja. Nem soká fel fog figyelni az őt körülvevő játékokra, meg mindenre. Próbálj nyugodt maradni, bár tudom, nem könnyű.

Szopi közben nyel is, vagy csak komfortszopizik? Elvileg a 60-90 ml közötti szopi elég. Pláne ha nem3 óránként eszik. Próbáld elhagyni a tápszert szerintem, és amikor igényli, irány a cici, má ha birja a melled az igénybevételt.

Menjetek sokat levegőre, olyan szép idő van! Jót tesz neked is, ha találkozol emberekkel! Ha sir a babakocsiban is, ismét javaslom a hordozókendőt. Sok sikert, tarts ki, hidd el, túl lesztek rajta nemsokára!!!

2009. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vannak napok amikor csak anyatejet kap, de amikor már nincs elég tejem (ilyen is van)kénytelen vagyok neki adni tápszert. Azért nagyrészt anyatejes.

Meg sokszor az az érzésem, hogy vizes a tejem, nem lakik tőle jól. Amikor a hasa fáj, húzkodja a lábat, de az este van, nappal fogalmam sincs mi lehet a gond.

Tisztába rakom, büfiztetem, jövök-megyek vele, próbálom így-úgy. Nagyon nehéz.

Nekem csak akkor van megfelelő mennyiségű tejem, ha legalább 4 órát pihen a mellem. Sajnos a rendszeres fejés, illetve a gyakori mellretétel csak csökkentette a tejmennyiséget. Pedig szedem a more milket, iszom a maláta sört stb. Csak én hízok de a tejmennyiség 60-90-nél nem lesz több.

2009. máj. 11. 14:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja! A széklet is rendben, naponta többször is van neki, sárga anyatejes széklet.
2009. máj. 11. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


szerintem pont az a baja, hogy túleteted! Próbáld megtartani legalább a 2 és fél órát; egy ilyen picike baba 3 óránként max.45 percet van ébren ; aztán elfárad. Valsózínűleg nem tud elaludni, ezért sír; túl fáradt!

Próbáld elaltatni! Dúdolj, fektesd hasra, simogasd a hátát; tegyél be neki valamilyen nyugatató babazenét, adj neki cumit!

Tejed biztos, hogy van elég; azért eszik annyit, amennyit, mert egyáltalán nem éhes...

Amikor leteszed és kezdi a sírást, vagy felébred 10-15 perc után, akkor próbáld meg visszaaltatni!

Tuti azért sír, mert fáradt!

KITARÁS!!!! PRÓBÁLD ELÉRNI? HOGY ALUDJON MINÉL TÖBBET!

szia

2009. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Felveszed, mert sír, megszoptatod, a cicin megnyugszik és elalszik. Leteszed, mert alszik, de ő felébred, mert résen van. Sajnos mi is így jártunk a kislányunkkal, és rájöttünk, hogy amellett, hogy anya hiányzik, éhes, álmos, stb. a hasa is fáj. Az Infacolt próbáltad már? Ez egy szuszpenzió, amit evés előtt kell neki adni, és összegyűjti a légbuborékokat a pocijában és jó nagyokat tud büfögni. Szokott a picid rendesen büfizni? Szóval nálunk az Infacol mindent megváltoztatott, szép lassan nyugodtabb lett a pici lány.
2009. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!