Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jo a homeopatias szerek...

Mi a jo a homeopatias szerek hatasaban? Tudjatok, h ezekbol a hatoanyagokbol kemeny nyugtatokat keszit a gyogyszeripar?

Figyelt kérdés
gondolok itt pl a fogzaskor adottakra. mindenhol azt olvastam, h a homeos szereket tobb ideig kell adni, mert nem azonnal hat, hanem "atallitja" a szervezetet, es ugy nevezett alkati szereket kell hasznalni, a baba vermersekletenek megfelelot kell kivalasztani. nekem ez furcsa, en ezt ugy kepzelem el, hogy a nyugos babat lenyugtaott allapotba allitja at, vagyis tulajdonkeppen enyhe nyugtato??? szedalas??? olvastam a neveiket: Chamomilla, az peldaul sima kamilla kivonat, mitol lenne jobb mint maga a tea formaja, vagy ami elborzaszt az a Atropa Belladonna keszitmeny, amibol a gyogyszeripar kemeny nyugato gyogyszer csoportot von ki es az Atropin nevu keszitmenyt, gondolom az ugyannebbol keszulo homeos golyoban sem lehet mas esetleg kisebb a koncentraciojuk, ha egyszer ebbol keszul. tenyleg nem ismerem a keszitmenyeket, ezert varok velemenyeket,hogy ezek miben masak, mint a gyogyszerek, vagy csak a tudatlansag es a divat miatt ilyen nepszeruek???
2009. máj. 11. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

akkor olvass utána. pl itt:

www.homeopatia.info. hu

miért tudtatalanség, hogy nem vegyszerrel tömjük a pár hónapos csemcsmőt ha fáj pl a hasa v a foga???

és nem nyugtató.... nem szedálod le a babát vele.

2009. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem a tudatlanság és a divat miatt népszerűek hanem azért mert sok esetben hatásosak. Régen sem voltak gyógyszerek és akkor is meg kellett oldani valahogy a gyógyítást(kamilla,vöröshagyma tea stb). Ha a keresőbe begépeled a homeopátia szót,sok olyan oldalt találsz ahol írnak bőveben a témáról. Nem vagyok kimondottan homeopátia párti de nekünk már sokmindenben segített. A babának is és nekem is.
2009. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

A gyógyszeripar egyféle anyagból többet is előállíthat. Az, hogy homeo-s bogyókat ad vki a gyereknek, még nem jelent leszedálást. Az sem véletlen, hogy a hosszú ideig tartó alkalmazását orvosi ellenőrzés mellett javasolják. A chamommilla, amiről írtál, valóban kamilla, csak nagyobb koncentrációban. Nem biztos, hogy tudnál olyan teát főzni, mindemellett az sem biztos, hogy egy 6 hós kisbaba, aki nyűgös el is fogja fogadni. Ha szeretnél bővebb infokat: homeopatia.info.hu.

Én is használok homeos bogyokat a lányomnál, de csak ha nagyon szükséges és szakemberrel egyeztetve. Még mindig jobb, mint hagyományos fájdalomcsillapítókra szoktatni, ami tönkrevágja a máját. Nem én találtam ki, gyerekdoki mondta. Sajna nagyon megkínlódta a fogzás szegénykém.

2009. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezett homopátia párti vagyok! A krémeket is használom, pl a hátfájásomat seperc alatt rendberakta, használjuk néha a Viburcol kúpot fogzáshoz. Nem hiszem, hogy jobb lenne, ha pl C-s kúpot, vagy a Dentinox-ot stb nyomatnám.

A párom foggyulladását is lehúzta b 6 /!!/ óra alatt, pedig fel volt dagadva a feje. Én mindenkinek ajánlom, mióta használjuk gyógyszermentes az életünk.

2009. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. tenyleg nem leszolasnak szantam, hanem kivancsi vagyok azok velemenyere akik sikerrel hasznaljak
2009. máj. 11. 12:01
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A homeopátia egy más elven működő terápia mint a hagyományos orvoslás.Elsősorban a nagyon-nagyon nagy higítások alkalmazásán,ill. energiákon,valamint a hasonlót a hasonlóval elven alapul.Tehát megfigyelték,hogy ha egy bizonyos tünetre olyan szert adnak iszonyú nagy higításban ami eredetileg pont az ilyen tünet kiváltására lenne alkalmas,akkor pont hogy gyógyulás következik be.Tehát,ha vki nyugtalan akkor olyan szert adnak neki ami maga is nyugtalanságot okozna ha rendes(nem homeopátiás) gyógyszermennyiségben adnák.VISZONT itt ehelyett jópárszor 10-100xosára higítva kapja az illető.(PL a 15CH jelzésűt 15-ször higították 100-szorosra!!!)Tehát gyakorlatilag"nincs is benne anyag" annyira felhigítják.DE a lényeg itt nem csak az anyagon hanem a készítési eljáráson is van,merthogy minden egyes higításnál úgymond "potencírozzák" az anyagot, tehát ütverázással készül a higítás.Így a végén állítólag nem az anyag marad benne a készítményben csak a "rezgései", a kémiai szerkezetéhez,kötéseihez tartozó energiák.Ezek pedig már nem tudják az eredeti kulcs-zár mechanizmuson alapuló hatást kifejteni a szervezetben,mint a rendes gyógyszerek.Az atropin sem nyugtató a hagyományos gyógyászatban,hanem pont hogy nyugtalanságot okozó szer.Viszont az előbb leírt hatást nem sikerült mindmáig klinikai kísérletekben bebizonyítani,h ezek valóban hatékonyabbak a placebó-nál,ezért mivel csak a tapasztalatok állnak más tapasztalatokkal szemben(mármint van akinek bevált van akinek nem)ezért máig lehet vitatkozni ezen.Remélem sikerült bebizonyítani,h nem a tudatlanság miatt népszerűek,hanem mert nincs mellékhatásuk sem így a kisgyerekeknél elsősorban ehhez fordul az ember és csak ha esetleg nem jönnek be akkor nyúl hagyományos gyszerhez.

Remélem érthető voltam és már nem lesz tudatlanság azon az oldalon sem!

Egy gyógyszerész!

2009. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!