Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és hogyan foglalkozol...

Mennyit és hogyan foglalkozol 7 hónapos babáddal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a szokásos etetés-peluscsere-altatás körforgásán kívül mennyi időt töltesz vele "aktívan", vagy mennyit hagyod magára játszani/mászkálni?

Ha vele vagy, miket játszotok?


2011. nov. 18. 16:03
 1/3 ZsZs27 ***** válasza:
Hát, az én babáim (ikrek) nagyon aktívak. A délutánomat teljes egészében lefoglalják, olyankor nagyon igénylik a társaságot. Miközben körbe vannak véve a játékaikkal, verseket mondok nekik, énekelek, vagy csak beszélgetek velük. Nagyon szeretik az olyan mondókákat, amiknél simogatni, mozgatni kell őket. Időnként ugyan kapok egy kis pihenőt, mint most is, amikor épp egymással "beszélgetnek". A délelőttöket viszont jól eltöltik a saját kiságyukban, vagy alszanak még egy kicsit, vagy csönben eljátszanak.
2011. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De édesek lehetnek!:) Nálunk is délelőtt nyugodtabban le tudja foglalni magát, délután már kevesebb mindent tudok mellette csinálni.


Ezeket a simizős, stb. mondókákat hol tanultad?

Fura, de én abszolút semmilyen mondókára/ gyerekdalra nem emlékszem a gyerekkoromból, úgy kellett youtube-ról megtanulnom a Bóbitát altatáshoz pl.

2011. nov. 18. 16:22
 3/3 ZsZs27 ***** válasza:
Gyerekkoromból maradt meg bennem sok mondóka, dal, amiket még a nagymamám nekem mondott. Jópár olyan dalocska van, amit azóta sem hallottam sehol, és senkit nem ismerek, aki hallotta volna ezeket. Valószínüleg azért emlékszem ennyire rájuk, mert annak idején arra gondoltam, ha lesz gyerekem, én is ezeket fogom énekelni, játszani vele. Pedig nem mostanában volt, csak már gyerekként is sokat gondoltam erre. Játéknak jó egyébként a Kerekecske gombocska, az Ez elment vadászni, stb. nagyon sok ilyen van, ha a googleba beírod, hogy mondókák, sok ilyesmit fogsz találni. Jó pár elfeledett mondókát én is onnan tanultam meg újra.
2011. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!