Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell engedni, hogy a...

Miért kell engedni, hogy a baba tévét nézzen?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már miért ne nézhetne mesét?
2009. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Babákra gondoltam, pár hónaposokra.
2009. máj. 10. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De hát le sem köti őket. Nézik egyáltalán?
2009. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze a reklamokat,mert azok zenesek.
2009. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém például az Axa reklámját mindig megnézi és mosolyog közben. Amúgy nem értem miért, mert még zenéje sincs. A tv-t különben nem nézi, nálunk azért megy napközben, hogy legyen alapzaj. Így könnyebben elalszik napközben, mert hozzá van szokva a zajokhoz, meg ha alszik, akkor is tudok pakolászni, takarítani.
2009. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ki mondja, hogy kell hagyni nézni tévét a babáknak? A mi kisfiunk lassan egy éves és nem néz tévét, sőt ha nagy ritkán bekapcsolva hagyjuk sem érdeklni. És ezt egyáltalán nem bánjuk. Két éves korukig a babák nem tudnak különbséget tenni a valós és nem valós között, megzavarhatja őket ha pl. az állatok beszélnek. Ráadásul ha mindezt készen kapják akkor nem használják a képzelőerejüket mikor mesét olvasnak nekik, mert már a rajzfilmekből, filmekből készen megkapják a szereplők "arcát", a helyszínt, stb.

Szóval mindenki maga dönti el, hogy hagyja-e vagy mennyit hagyja tévézni a babáját, de szerintem ne érezd magad rosszul, ha te azok közé tartozol akik nem tévéztetik a babájukat.

Nyilván pár perc nem árthat meg, de vannak szülők akik a csendért és nyugalomért órákig képesek a tévé előtt hagyni a babát, gyereket. Az viszont szerintem már minden szempontból ártalmas.

2009. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az én fiam 5hós és imádja a Bebe Tv-t. Nagyokat kacag rajta, igaz ez egy babáknak készült adó. Nem mintha sokat nézné, de napi 10-20percre be szoktam neki kapcsolni és nagyon élvezi. Általában ott ülök mellette vagy egy-két méterről kommentálom az eseményeket, hogy mit lát.
2009. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem mondta hogy kell. Mindenki maga dönti el, hogy engedi és ha igen mennyi ideig, mit stb..., vagy nem engedi. Az én lányom a zenét imádja de a TV-t nem nézi. Egyetlen reklámra kapja fel a fejét az pedig a kinder meglepetés reklám. Viszont zeneimádó. Egy éves, boldog nyugodt és korához képest két hónappal fejlettebb készséggel rendelkezik a gyerekorvosunk véleménye szerint. Gondolom aki effektív nézni is engedi a gyermekének a TV-t az azt is meggondolja hogy milyen műsort. Mi is felnőttünk a TV nézéssel és semmi bajunk nem lett. Természetesen a gyerek korának megfelelő műsort és a megfelelő időtartam alatt ami színtén szubjektív és mindenki maga dönti el.
2009. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lányom a Némó c. mesét imádta!Nem nézte sokáig,de 8 hónapos korára már végignézte!De csak azt az egyet!Imádta a reklámokat!Annyira kikapcsolt közben,h szólni sem lehetett neki,mert nem hallotta!Aztán ment tovább játszani!!!
2009. máj. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

Épp hogy NEM kéne engedni a TV nézést! Ha TV-t néz a gyerek elsatnyul a képzelőereje, és más nem fogja lekötni. Valamint agresszívvé válhat, befelé fordul, nehezebben fog a csoportba beilleszkeni.


A TV vel, számítógéppel bőven elég ha 4-6 évesen megismerkedik, de akkor se ez kösse le a gyerek szabadidejét.

2009. máj. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!