Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen rakott ételeket szokott...

Milyen rakott ételeket szokott enni egy év feletti babád a rakott burgony és rakott kel kivételével?

Figyelt kérdés
Hogyan készíted??
2011. nov. 18. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Rakott kaposzta (savanyu kaposztabol jol atmosva), rakott karfiol, rakott teszta, rakott vegyeszoldsegek (ehez bolognai szoszt hasznalok, vegetarianus lasagnanak is hivjak :) )


A rakott kaposztahoz daralt disznohust hasznalok es aprora vagott egy kis olajon megfu tatotthagymaval meg kotanyi fasirozott fuszerkeverekkel izesitem es belekeverek egy pohar keszre fott rizst. Ezutan meg kivajazok egy talat megszorom egy kis zsemlemorzsaval, lerakom az atmosott es kinyomkodott savanyu kaposztat, ra a husis rizses kevereket, fottojas karikakat es tejfolt aztan igy tovabb, hogy a tetejen a tejfol legyen es beteszem a sutobe es osszerottyantom. Kisfiam nagyon szereti.


A rakott karfiol is ugyan igy van csak husi nelkul. Megfozom a karfiolt egy pici sos vizbe, lerakom talba, eloszor a zsemlemorzsa, karfiol, fottojas, tejfol, zsemlemorzsa, karfiol, fottojas, tejfol... Tejfollel zarok es jo sok reszelt sajtot teszek a tetejere a tejfolbe meg egy kanal vegetat keverek.


Rakott vegyes zoldsegeket csak megparolom egy kis olajba bolognai szosszal ( repa, tok/padlizsan, gombaszeletek, hagyma, paprika, kukorica) es lasagnya lapok koze teszem. Csinalok hozza sajtszoszt is. Lasanyalap, bolognai zoldseges keverek es sajtszo, aztan ismet lasagnya lap, bolognai zoldseg keverek es sajtszosz. A tetejere sok sajt kerul es megy a sutobe.


Rakott tesztahoz meg megpiritok sonkat/bacon szalonnat meg gombat es egy nagyon pici hagymat. Elkeszitek egy zacsis carbonara szoszt beleteszem a gombat, hagymat meg sonkat es a fott tesztat. Tepsibe ontom jo sok sajtot szork a tetejere es megpiritom sutobe. Jol ossze szokott allni es tomboket lehet belolle vagni. A sonkat vagy bacont lehet helyetesiteni zoldseggel is pl. nagyon finom aprora vagott zoldbabbal, mehet bele brokkoli.


En igy csinalom a kisfiam 1 eves kora ota, nem csinalom neki kulon. Bocsi, nincs idom ujra olvasni, ugyhogy elnezest ha van egy csomo helyesirasi hibam. :)

2011. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi szeretjük a rakott cukkinit, a rakott brokkolit és a rakott padlizsánt is.

És ezzel most jó ötletet adtál, megvan a hétvégi kaja. :)

2011. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolok,csak szeretném elmenteni a recepteket.
2011. nov. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rakott zöldbab:

jénait kiolajozom,bele a megfött zöldbab,rá a darálthúsos rizses cucc(húst lehet helyettesíteni hallal)majd megint zóldbab és rá sok tejföl,sajt be a sütőbe és kész!


Rakott cukkini:

ugyanúgy mint a zöldbab csak helyette cukkini karikák amit előtte lesóztam.


Muszaka avagy rakott padlizsán:

Padlizsánt felkarikázom lesózóm állni hagyom!Héjjában fözök gy pár szem krumplit!Paradicsomot felkarikázok lesózok!

Hagymát dinsztelek,rá a darált húst(én pulyka darált húst szoktam) majd fokhagyma rá,fűszerek:só,bors,bazsalikom,oregano stb és egy kis sürített paradicsomot öntök rá,hogy ne legyen száraz!

Jénaiba:padlizsánkarikák,krumplikarikák,húsos cucc,paradicsomkarikák,krumlikarikák,padlizsánkarikák majd végül egy kis tejföl sajt és mehet a sütőbe!


Rakott krumpli másképp:


Héjjába megfőzök krumplit tojást!Csinálok egy basamell mártást:5-10 dkg vajon 1-2 kanál lisztet megpíritok majd felöntöm tejjel mikor besűrűsödik leveszem a tűzről és reszelek bele egy kis sajtot majd vagdalok bele egy kis petrezselymet és egy kicsi szerecsendiót reszelek bele!Jénaiba lerétegezem:krumpli,tojás,mártás és folytatom míg el nem fogy minden alapanyag a lényeg,hogy a teteéjére mártás kerüljön!be a sütőbe és egy kicsit sütöm!Ehhez még hús sem kell annyira finom így is!


Most hirtelen ennyi jutott eszembe!

2011. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szuper receptek!Koszonom en is es a kedves kerdezonek is koszi!
2011. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló:


elkészítettem a rakott karfiolt,nem tudom mit rontottam el, de kicsit vizes maradt:O


Köszönöm mindenkinek a finom recepteket, sorra fogom őket kipróbálni:)

2011. dec. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!