Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjátok sírni...

Mennyi ideig hagyjátok sírni a gyerkőcöt anélkül hogy felvennétek?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok, kislányom 6 hetes múlt,nem sír állandóan de ha mégis akkor néha majdnem be is reked,utólag hüppög nagyon, és van hogy vígasztalhatatlan és szívszorító.Van hogy elég sokáig sír anélkül hogy felvenném vagy tennék ellene valamit mert éppen olyat csinálok amiből nem lehet csak úgy kiszállni.Meg aztán nem is akarom hogy megszokja hogy azonnal kikapkodom.
2009. máj. 10. 20:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Azért mert anya lettél még nem kell mindent feláldoznod a gyermekedért mert ő nem ezt várja el tőled! Tehát ha szeretnél wc-re menni nyugodtan és étkezni, vagyis emberi szükségleteidet kielégíteni akkor tedd meg. Ne foglalkozz ezekkel a "szuper" anyukákkal. Az én féjem is váltóműszakban dolgozik, senkink nincsen. Tejem öt napig volt azóta tápis a kislányom. Minden szeretetet megkap, másban sem szenved hiányt. De első perctől fogva kizárólag a kiságyában volt altatva, tehát nem ringattuk (nem is tűrte), nem altattuk kézben és magunk között sem. A kiságyba akkor tettük ha alvás idő volt. Minen hová vittük és visszük magunkkal kivéve egészségügyi intézménybe. Kiegyensúlyozott boldog babánk van, aki öt hetes kora óta minden éjszakát átaludt, pedig már egy éves. A fogzás időszakát is jól viselte de sírdogált és kiskorában is sírdogált természetesen. Pont abban a korban van a kisbabád, amkor nagyjából már megismertétek egymást. Tudod a jelzéseit stb... Én amikor sírt odamentem megynyugtattam, természetesen kizártam a pocakfájást, láz, kakis, pisis pelus stb... Tehát mindent. Ilyenkor rám volt szüksége. Öt-tíz percig szeretgettem, ölelgettem és visszatettem a kiságyába. Felhúztam a zenélő játékát és ott hagytam. Majd öt perc szünet. Öt percnél tovább sosem hagytam sírni (azt is alig bírtam ki, de kibírtam), és újra visszamentem. Ezt addig csináltam amíg meg nem értette, hogy neki éppen akkor pihenésre van szüksége én ott vagyok és szeretem. Azért mert picik és nem tudnak beszélni van már személyiségük és saját akaratuk. Ezt kell tiszteletben tartani, de ugyanakkor rávezetni őket a nappal és éjjel váltakozására, hogy evés után alvás következik, és a többi rendszerességre ami nektek fontos az életben. Így lett egy gyönyörű kiegyensúlyozott boldog babánk, kiegyensúlyozott boldog szülőkkel, van egy napirendünk ami persze nem katonás de ez biztonságérzetet nyújt a babának is. Engem most majd lepontoz a sok "szuper anyuka" akik a majomszeretetükkel megfolyják a babájukat, te is azt szűrsz le a soraimból amit jónak látsz, én sok boldogságot és sok sikert kívánok neked. És gratulálok a kisbabádhoz. Üdv.

2009. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi, de a mosogatást igazán ott lehet hagyni :-)))
2009. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

amíg ilyen pici(0-6hó kb)addig nem tudod elrontani,csak simán hiányzik neki anya,és anya illata,ölelése megnyugtatja ebben a nagy ,hideg,idegen világban.2di babám 3hós eddig mindig felvettem ha sírt megvígasztaltam majd visszaraktam valamilyen játékkal amivel lefoglalta magát.sokszor ha sírni hagyod bepörgeti magát és már nehezebb megvigasztalni mintha rögtön reagáltál volna rá.ja és nem szokott ölbe,neki is van jobb és rosszabb napja de ált. fél órát is elvan magában játékaival.

a mosogatást és társait pedig szívesen félbehagym bármikor babám kedvéért:)és nem hiszem ,hogy amiért megvigyasztalom a gyerekemet azért "majomszeretettel megfojtanám"ettől még lessz ő nagyon is önálló gyerek később.nagylányom 12 éves ha sírt őt is felvettem mindig ahogy tudtam most pedig már mindenhova inkább a barinőivel menne,elég önálló lett.de te életed te babád ahogy te jónak érzed lassan úgyis kialakul minden ahogy nektek jó:)

2009. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok a sírni hagyás híve, sőt! De nagyon írígylem azokat az anyukákat, akiknek keveset sír/sírt a babája. Az én kisfiam most 9 hónapos, de az első félévben nagyon sokat sírt, sokszor este 11-kor is a karomban ringattam.Imádtam terhesnek lenni, talán nehezen szokta meg a kinti létet, és ráadásul nagyon hasfájós volt, és rengeteget bukott. Én mindig felvettem és a mai napig is felveszem, mivel úgy gondolom, hogy ha nekünk felnőtteknek is problémánk van, vagy szomorúak vagyunk, akkor jó ha ott van valaki, akkor egy ilyen pici embernek pláne!!!Számára még annyi ismeretlen, félelmetes dolog létezik, soha nem tudhatod, hogy éppen mi a baj, ezért oda kell hozzá menni, és segíteni. De persze nem 1-2 percen fog múlni a dolog, ha éppen olyan dolgot csinálsz, de mindig törekedni kell szerintem arra, hogy ott legyél neki, ha bármi baja van!
2009. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ha nagyon sír, fel kell venni. Nálunk ez hál'Istennek nem téma. De valószínűleg nem véletlenül jelez. Viszont meg tudod különböztetni, hogy miért sír????? Én szerencsére pontosan tudom, mikor éhes (engi), mikor fáradt (géj), és mikor sértődött, ilyedt, stb. Én annak függvényében emelgetem. Próbáld meg megkülönböztetni a sírásokat! Ez is segíthet!
2009. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, segítettetek és külön köszönöm 21:56-os megértő szavait és a gratulációt, és utolsó válaszolónak nagyjából tudom megkülönböztetni a sírását, mivel a 6 hétből az első kettőt a koraszülöttosztályon töltötte és napi 5ször 1 órát lehettünk csak együtt.Ez viszont senkit ne sarkalljon arra, hogy akkor különösen gyorsan vegyem fel ha sír mert én pontosan ugyanúgy szeretnék vele bánni mintha időre született volna.Köszönöm még1szer a válaszaitokat!Szép napot és boldog babás éveket mindenkinek!
2009. máj. 11. 15:03
 17/17 anonim ***** válasza:

Az az 5 perc körüli időszak lehet a legoptimálisabb, hogy aztán el ne kapasd a későbbiekben sem.

Jó babázgatást! :)

2009. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!