Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjátok sírni...

Mennyi ideig hagyjátok sírni a gyerkőcöt anélkül hogy felvennétek?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok, kislányom 6 hetes múlt,nem sír állandóan de ha mégis akkor néha majdnem be is reked,utólag hüppög nagyon, és van hogy vígasztalhatatlan és szívszorító.Van hogy elég sokáig sír anélkül hogy felvenném vagy tennék ellene valamit mert éppen olyat csinálok amiből nem lehet csak úgy kiszállni.Meg aztán nem is akarom hogy megszokja hogy azonnal kikapkodom.
2009. máj. 10. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen kevés ideig csak lehet. Ilyenkor még nem lehet elkapatni, nyugodtan vedd fel, nyugtasd meg!
2009. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon picik vagytok még,szüksége van rád!Persze,ha dolgod van,akkor muszáj sírni hagyni,bár én inkább eldobtam mindent ha bírtam.Nyugi nem fog felszokni,én a mai napig felveszem ha sír,már 3 hós,és nincs vele gondom.Elvan a kiságyba,vagy éppen ahova leteszem.
2009. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Max.4-5 percig hagytam de inkább hamarabb felvettem mindkét gyermekemet.
2009. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni! Ő még nagyon nagyon pici! 9hónapig a pocakodban volt melegben biztonságban! 6hét kevés ahhoz, hogy megszokja a számára idegen és félelmetes kinti világot. Ha sír azért mert éhes, szomjas, pisi kaki, vagy egyszerűen fél és rád van szüksége! Ha hagyod sírni ő még be is lázasodhat. Ráérsz majd 5-6hónaposan elkezdeni ahhoz szoktatni hogy ellegyen egyedül, de így sosem fog, mert nem alakul ki a biztonságérzete. Az én fiam az első két hónapban szinte éjjel nappal hozzám volt nőve. Most 5hós és igényli az önálló játékot. Szépen kezdi felfedezni a környezetét, de ha sír még most is odamegyek hozzá és megpróbálom kitalálni mi a baj és ha kell felveszem, de nem hagyom sírni- ok nélkül nm is szokott. Sajnos ilyenkor a babához kell igazodni, és úgy kell alakítani hogy ha egyedül vagy vele olyasmit csinálj amit bármikor abba tudsz hagyni. Ez nem könnyű de megoldható.

Sírni semmiképp ne hagyd.

2009. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ok, de van hogy zuhanyzok és hajat mosok férjem meg éjszakás, van hogy a tápszert csinálom mert nem x időközönként etetem hanem mikor megéhezik és ugye frissen kell elkészíteni azt mondták,és nincs segítség valakinek meg kell főzni stb...
2009. máj. 10. 20:55
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zuhanyzol, hanem mást csinálsz, hordozókendőben rajtad lehet, és közben tudod csinálni a dolgodat, de ő sem sír!!
2009. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj én is ezzel a problémával küzködök mi ma vagyunk 7 hetesek és bizony van úgy, hogy ő is sír ,mert a férjem 24 órába dolgozik és ,akkor én tartom a frontot kő keményen,én is kérdeztem már sok embert ilyenkor mi a teendő ,mert ahogy lerakom már üvölt de vegyes válaszokat kaptam valaki szerint rossz anya vagyok, mert hagyom sírni, de akkor mikor eszek,stb,szval ezt azok mondják,hogy ne hagyd sírni soha akiknek a gyereke eszik -alszik ebben a korban,ami nálunk sajna nem így alakúlt!Kitartás én azt mondogatom magamnak ,nem tart örökké ez a pici kor:-)
2009. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
ne hagyd sírni,inkább kösd magadra egy hordozókendőben. Nagyon pici még,és ha most azt tanulja meg,hogy nincs kinek sírni,akkor a bizalom sem fog megfelelően alakulni benne,annak meg később ti fogjátok meginni a levét. Nem lehet még őt elkapatni,neki egy perc is óráknak tűnhet,csak gondolj bele,ő nem ismeri az órát,nincs tapasztalata még a világról,ő nem tudja,hogy pont főzöl. Én fürdéshez mindig bevittem magammal a hordozóban,ha kaját csináltam is kivittem magamhoz a konyhába. Vidám,kiegyensúlyozott baba. Ja,és most minél több időt áldozol rá,annál kevesebb gondod lesz vele később. (annál nyugisabb,simulékonyabb gyerkőc lesz)
2009. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én ha főzök vagy hordozóban vagy pihenőszékben kiviszem akkor is ha eszek és beszélek, énekelek is neki, de nem is ez hanem van hogy zuhanyzok be van csukva az ajtó ő alszik mire jövök sír, és nagyon, szerintem akkor már régóta, vagy tegnap csináltam a vacsiját, és addig letettem cumit kiköpte, hordozóban volt mert azt szereti de nagyon sírt, vagy alszik bent vagyok a tésztában nyakig felsír és nem hagyja abba de én nyakig tésztában vagy mosogatásabn stb
2009. máj. 10. 21:06
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van,de én egyiket sem hagytam/hagyom sírni.Én azt se bántam volna,ha megszokja,h kikapkodom,mert én nem tudom elviselni,h sír(már 1 éves lesz,és egyáltalán nem szokott hozzá).Igaz,nem is sír sokat,mivel tudja,h rögvest ott vagyok és segítek neki.Nálam is előfordult,h éppen zuhanyoztam,de akkor pikk-pakk befejeztem,és mentem hozzá.Hajat csak akkor mostam,ha nem voltam egyedül,a vasalást is estére ütemeztem.Ha éppen mosogattam,vagy főztem azt simán otthagytam,és csak akkor folytattam,ha megnyugodott.Nekem(és szerintem nekik is)így a legjobb,de ahány ház annyi szokás.Szval nekem nincs az a dolog,amit ne hagynék ott,ha rám van szüksége.És erről a férjem is így vélekedik.
2009. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!