Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a 11 hónapos...

Mit tegyek, ha a 11 hónapos kislányom nem akar enni, alig fogad el valami ételt?

Figyelt kérdés

Sosem volt jó evő baba. 6 hónaposan kezdtünk főzelékezni és kb 4-5 féle ízt sikerült elfogadtatni vele(+2 féle bébiételt). Én főzök neki, de próbáltam már a bébiételek is, de azokat még annyira sem szereti. Eddig babás kajákat adtam neki, mixelve, de mivel már nagyon nem ette őket áttértünk a villával tört "babásan főzött családi menükre", de ez sem jött be. Sajnos már ott tartunk, hogy ha meglátja a kanalat akkor rázza a fejét. SŐT! Öklendezni is szokott néha a kaja láttán és ha a szájába kerül valami, amikor ő nem akarja, akkor simán hány is. Így hát nagyon keveset is eszik: kb 100g/étkezés napi 3-4szer. Mindemellett szopizik még, de már sajnos nincs olyan sok tejem.

Sajnos eddig minden tejtermék és tejterméket tartalmazó étel kiütötte(még a tejpép is), úgyhogy nagyon meg kell néznem, hogy mit adok neki. Próbáltam kekszeket elé rakni, de egyiket sem szereti, nincs olyan étel amit szívesen megenne, ha a kezébe adok valamit nem harapja, csak morzsolja, dobálja.

Védőnőhöz, doktornőhöz 2-3 hetenete megyek, hogy valami nincs rendeben sztem vele, vagy hogy adjon valami étvágyjavítót, de nem foglalkoznak igazán velünk. Mindig csak az a reakciójuk, hogy "de hát jól néz ki a baba". Pedig 11 hónapos és még csak 7,7 kg és 69 cm, ami nagyon-nagyon kevés!!!

Szerencsére a mozgásban és értelmi képességben nincs lemaradva. Mindent tud, amit egy ennyi idős babának kell tudni. DE nagyon nehéz minden napunkat úgy végigcsinálni, hogy én egész nap azon küszködök hogy lenyeljen 3 falatot....

Van más is aki ennyire küzd a babájával az evés terén???


2009. máj. 10. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kislanyom 9 honapos 7100gramm es 72 cm. O is nagyon rosszul evett par hete. 50-60 gramot a gyumolcsbol fozibol pedig 100-120 gramot. Amiota adom a vas cseppet cebionnal megjott az etvagya. (Amugy picit verszegeny). Most ott tartunk hogy napi 600-700 gramokat eszik osszesen plusz 2 szopi. Szerintem probald ki a Cebion cseppet. Nalunk bevalt. Az csinal savat amitol ehsegerzete lesz. Egy probat meger. Ha akarsz irhatsz privit.
2009. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! A cebion c-vitamint szedtük egész télen, most a vitacolan-t próbáltam neki beadni, de lehetetlen, mert ha megérzi az ízét öklendezik.... Mi a 7en voltunk vérételen (egy másik dokinál kikönyörögtem, h adjon beutalót vérvételre, mert lehet, hogy vérszegény), remélem, kiderül valami már...
2009. máj. 10. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos múlt 1 hete (7,2kg, 72 cm). 3-4 hónapos koráig jól evett. Azóta legalább egy héten egyszer megesik, hogy 5-600 ml tápszert alig tudok belediktálni. Próbáltam sűrűbben etetni a védőnő tanácsára, próbáltam úgy is, hogy hadd éhezzen meg. Egyre megy. 2-3 hete kezdtük a hozzátáplálást. az új ízektől sincs elájulva. Plusz a lányom kap régóta vasat és Cebiont is.

Nagyon együtt érzek veled, mert nekem is állandó aggódás a napom. A legutolsó 2 hét különösen próbára tett, mert kibújt 2 foga, aztán mire lett volna étvágya, elkapott valamit, folyik az orra, és megint be kell vetni az összes trükkömet, hogy egyen.

2009. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én babám 8 hónapos, napi 550 grammot eszik mindennel együtt kb. 7,3 kg csak

ugyamaz volt, mint nálad: öklendezés, hányás, sírás, orvosi vizsgálatok, kínlódás

egy valami segített: egy étrendkiegészítő, természetes juice, ami gyümölcsökből van, a neve G 3 juice, nagyon drága, de megérte

2009. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!