Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a babákat a karban alvásról?

Figyelt kérdés
Most 2,5 hónapos a babám és nem tudok semmit csinálni tőle,mert majdnem 24 órábn kézben van.
2009. máj. 10. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én fiam egyik napról a másikra leszokott magától. Mikor ilyen kicsi volt mint a te babád, én nem bántam, tv-t néztem:)Sokat aludt az ölemben. Szerintem nem gáz ez, bár megoszlanak a vélemények, én semmi hátrányát nem szenvedem annak, hogy nagyon sokat ringattam.Most más problémák vannak:)

11 hós baba anyukája

2009. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ilyen kicsik még ott érzik magukat biztonságban. le fog róla szokni. nálunk is ez volt.
2009. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én részben mindig csodálom az első hozzászólóhoz hasonló anyákat, részben meg "utálom" őket, amikor ilyet olvasok. Az én babám ugyanis 1 hónapig volt olyan, hogy egyszerűen nem lehetett letenni, még elalvás után sem, mert abban a pillanatban elkezdett sírni. Nekem ez nagyon nehéz volt, igazán tehernek éreztem. Csodálom, hogy másnak nem az, illetve "utálom" őket, mert én rosszabb anyának érzem magam, amiért nekem ez terhes volt.


Válaszolva az eredeti kérdésre én egy idő után mikor már elaludt, óvatosan becsempésztem az ágyába. Néha sikerült, néha nem. Aztán egyre többszöt sikerült, hogy ott aludt tovább.

3 hónapos korában úgy döntöttem, már ideje nem ringatva, a karomban elaludni. Ekkor beraktam az ágyába és addig simogattam, énekeltem, beszéltem hozzá, míg el nem aludt. Ez néha 10 perc volt, máskor 50 perc.

Utána 6 hónaposan már elég kimerült voltam és úgy gondoltam, ideje megtanulnia magától elaludni. Ez kemény menet volt (Aludj jól, gyermekem módszer), de legalább az éjszakáink nagyjából rendeződtek. A nappali elalvások hullámzóak voltak. Kb. 2 hónapig elaludt magától kis nyöszörgés után, de aztán jött egy foga és újra felkelt éjjel, ezzel párhuzamosan nappal sem akart egyedül elaludni.

Most lesz 1 éves és az éjszakák tökéletesek (este 8-tól reggel 7-ig alszik egyhuzamban), nappal meg változó, de jobban szereti, hogy bent vagyok vele az ágya mellett és simizem vagy beszélek hozzá míg el nem alszik.

2009. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Lehet hogy most lepontoznak de en ugy csinaltam, hogy egyszeruen az agyaba hagytam. A fiam katasztrofa volt, egyszeruen csak kezben volt hajlando elaludni, vagy barmit is csinalni.

Igy azt csinaltam, amikor mar keptelen voltam wc-re is elmenni, hogy egyszeruen betettem az agyaba, es ott hagytam.

Na en ezt egy ejszaka kezdtem el mert az ejszakaink roszabbak voltak mint a nappalok...volt hogy orakat setaltam vele, es hiaba aludt a karomban, ahogy az agyba tettem teli torokbol sikitott. Na ebbol lett elegem de nagyon...imadom a fiam es nem tartom magam rosz anyanak, de nekem is van eletem...

Tehat este megfurdettem, megetettem, es betttem az agyaba, cumi a szajba...es alvas...11kor meg egyszer etettem, ujra cumi es vissza az agyba. Olyan harom korul szokott megebredni, de nem vettem fel...adtam neki inni (komeny teat, egy par kortyot) cumi a szajba, az oldalara forditottam, es hagytam beken. Nem szoltam hozza, csak megsimogattam, es megpusziltam. Uvoltott 2.5 orat, de utana elaludt. Kovetkeso ejszaka mar csak fel orat, tegnap mar csak 10 percet, es az is mar csak nyokorges volt...kivancsi vagyok a mai ejszaka milyen lesz...most tartunk a negyedik ejszakanal...es a gyerek mar sokat valtozott. Szamomra is hihetetlen...de igy van. Tudja hogy mikor van alvas ido, mikor van jatek...

Nagyon sok anyuka irja, hogy egesz nap kezben vagy cicin van a baba...szerintem ez nem tul jo dolog, mert igy a mamanak sem magara sem masra nincs ideje...

A lenyeg ha kepes vagy ra, hagyd sirni, mert a sirasok nagy resze hiszti(es szerintem attol, hogy hagyod nem vagy rosz anya) ugye megszokta a jelenletedet, es az kell neki...de a vilagot jobb ha minel elobb megszokja...es ket es fel honaposan mar eleg nagy baba hozza.


A modszer lenyege a rendszeresseg. A babanak tudnia kell mikor van eves alvas jatek ido. Tudnia kell magat elfoglalni. A fiam 10 hetes de kitunoen elszorakoztatja magat a pihenoszekeben, beszelget a plusseivel, es nagyokat kacag, es sikongat. Es mar tudja hogy a pancsi utan kaja, es alvas kovetkezik, es nem is reklamal ellene. Igy o is pihentebb es en is.


Sok sikert hozza...de ez a modszer tenyleg csak akkor valik be ha kemeny vagy nem lagyulsz meg, es betartod hogy ejszaka nem beszelgetunk...az az alvas ideje nem a jateke.

2009. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt is kipróbálhatod,h ha aludnia kell akkor be teszed a kiságyába,ha felébred akkor karban vagy babakocsiban van!Így tudni fogja,h ott kell aludnia!Ha a karodban csucsul és az ágyban ébred,akkor megijedhet,h hová tűnhetett anyuci és akkor pityeregni fog!!!!Persze nem biztos,h nálad is beválik,de megpróbálhatod!!!sok sikert és jó babucizást:)
2009. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsokat!!! az éjszakákkal nincs gond,legtöbbször végig alussza a éjszakákat csak a nappal gáz!és egyedül még játszani sem szeret !
2009. máj. 11. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:
A babádnak egyszerűen csak a tested közelségére van szüksége. Kösd magadra hordozókendőbe és akkor nem kell kézben tartani. Ne akard "leszoktatni" az intim kontaktus erősíti a kettőtök kapcsolatát, az érzelmi szociális fejlődését!
2009. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!