Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kisfiamnak 37,7 a hője....

6 hós kisfiamnak 37,7 a hője. Csillapítsam neki? Mitől lehet lázas? Nem köhög, nem náthás.

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 21:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakára adjál neki lázcsillapítót, azért, hogy nyugodtan tudjatok aludni. Napközben ezt nem csillapítanám, ha ennyi maradna a hője, de éjszaka még jobban be fog Neked lázasodni, ha most nem adsz valamit.
2009. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

21:53-as válaszadó vagyok. Figyeld folyamatosan, hogy mennyi thőmérséklete. Amúgy délutánra(estére) mindig (pár tized fokkal)magasabb a testhőmérséklet.

És a legfontosabb, ne aggódj!:) Csak légy figyelmes.:)

2009. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Inkább nem is alszom az éjjel. Adtam neki lázcsillapítót. Mitől mehet fel ilyen hirtelen a láza? Kb fél óra alatt lett 38,5. Első baba és először lázas és nagyon félek hogy valami baj lesz. Már sírtam is.
2009. máj. 9. 22:07
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne sírj. A kicsiknek nagyon gyorsan fel tud menni a lázuk. Náluk ez nem olyan vészes, de tudom, hogy akkor is nagyon rossz érzés. Nekem négy van, van, hogy mindegyik lázas egyszerre, mert elkapják egymástól. A láz annak a jele, hogy működik az immunrendszere.

Van egy olyan betegség, hogy semmilyen tünet nincs, csak három napig lázas, aztán a harmadik napon kiütések jelennek meg rajta, amik aztán egy-két nap alatt el is múlnak. Hatodik betegség, vagy hatodik vírus a neve. A babák 90%-a elkapja egy éves koráig. Persze egyáltalán nem biztos, hogy ez a baja, csak most ez jutott eszembe hirtelen.

2009. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást! Nem is tudom mit csináltam volna a tanácsotok nélkül!
2009. máj. 9. 22:20
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Először is NE SÍRJ,NYUGODJ MEG!!!Semmi komolyabb baja nincs.Létezik 1 olyan nyavaja,aminek 3 napos láz a neve,a 0-3 éves korú gyerekeket "szereti".Ez csak úgy kezdődik,magas lázt okoz,és 3 nap múlva tényleg elmúlik(most esett át rajta a kisfiam-2 hete-,és pont így kezdődött,ráadásul szintén szombaton).Akkor kijön rajta pötty-az egész testén!-de az kb.3 nap alatt elmúlik.Kezelést nem igényel,nem fertőz és nem viszket.Persze más is lehet(elrontott poci,fogzás,vmi vírus)A germicid a legjobb,azt add neki,és itasd.És még 1x NYUGI,pihenj te is,mert fáradtan még érzékenyebb vagy!!!Jobbulást!
2009. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ilyenkor ha ilyen gyorsan fölmegy a láza, akkor gyorsabb megoldás kúpot adni, az húsz perc alatt leviszi általában, a Panadol szirup viszont van, hogy egy-két órán át is tart, amíg hat. Ha kúpot adsz, akkor kend be a fenekét, és a kúpot is popsikenőccsel, úgy nem fog fájni neki, ha beadod. És ahogy benyomod a kúpot, az ujjad tartsd még ott a fenekénél pár másodpercig nyomva.

Ha a Panadol nem hat, akkor két óra múlva adjál Neki kúpot.

2009. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezted,mitől lehet lázas. A mi babánk 5 hónapos volt,amikor szinte egyik pillanatról a másikra,minden ok nélkül belázasodott (nem is kicsit), lehívtuk a gyerekorvost,és azt mondta szerinte ez a 3 napos csecsemőkori láz,nem adott semmilyen más gyógyszert,csak lázcsillapítót,de azt is csak magas láz esetére. Azt mondta,3 napig lázas lesz,utána a láz megszűnik,és apró piros pöttyök jönnek ki rajta, amelyek pár nap alatt nyom nélkül eltűnnek. Nem akartuk elhinni,de valóban így történt.
2009. máj. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Még mindíg nem megy le a láza, hiába kapott csillapítót. Nem tudom, le merjek-e feküdni.
2009. máj. 10. 01:04
 20/31 anonim ***** válasza:
Azóta,gondolom,valamennyire lement a láza(reggelre általában alacsonyabb)de ajánlok egy jó módszert,biztos ismered a hűtőfürdőt. Kb 37 fokos vízbe tedd bele a kicsit,ha magas a láza,majd lassan,fokozatosan hűtsd le kb 30-32 fokra a vizet.Utána öltöztesd fel,de ne takard be,legfeljebb egy könnyű plédet tegyél rá. Átmenetileg lejjebb viszi a lázat,nem kell állandóan gyógyszerezned.Meglehetősen jó módszer a tüneti kezelésre.Próbáld meg,ha újra felmenne a láza.
2009. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!