Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdjem a hozzátáplálást...

Mivel kezdjem a hozzátáplálást ebben a szezonban?

Figyelt kérdés
Kislányom most múlt 6 hós,csak anyatejes, ideje elkezdeni a hozzátáplálást. Azonban ebben a szezonban nincsen sem zöldség sem gyümölcs, amit ehetne. Az almában és krumpliban már nincs elég vitamin, sütőtök már nincs! Nézegettem a bébiételeket és italokat, azonban mindben van cukor vagy rizsdara! Mit javasoltok?
2009. máj. 9. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
üvegeset ehet, a rizsdarától semmi baja nem lesz, olyat vegyél, amiben nincs hozzáadott cukor, általában ez a hipp. gyümiből a fagyasztottát szokták még ajánlani, bár én azt nem próbáltam.
2009. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem mégiscsak almával vagy répával kezd,utána jöhet: fagyasztott őszibarack,fagyasztott meggy, krumplit mindenképpen kóstoljatok,mert abból fogsz neki tudni csinálni laktatóbb ételeket (főzeléket). Rizst 6 hósan ehetnek,erre nagyon jó a Holle rizskrém vagy rizspehely,ugyanígy ehet kukoricapelyhet is (mindkettőt vízben megfőzve,összeturmixolva). Ehet már banánt is.

ha bébiételt esztek,akkor a 4 hós bébikajákkal kezd,eleinte olyat vegyél,ami csak egyfélét tartalmaz,pl. őszibarack,utána vehetsz őszi-banánt és így tovább,hogy ha esetleg allergiás az kiderüljön (kiütések,hasmenés).

itt van leírva,hogy miket ehettek:

[link]

2009. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Sárgarépa,spenót,rebarbara,esetleg mirelti borsó,sózva és amit kell cukrozva.

Sok bajod lesz ,mert már háromhónapos kor után elkellett volna kezdeni a hozzátáplálást.A gyomra és a belei nem tudtak megfelelően fejlődni.

A lányom Németországban él.Ott is évekig csak későn kezdték a hozzászoktatást ( ez volt a Trend).Azután az anyukák sokan panaszkodtak,hogy a gyerek nem akar a tápszeren kívül mást is megenni,és most már azt javasolják,hogy 3 hónapos kor után kapjon a pici pótlást,sózva,cukrozva,vagyis úgy ahogy az anya is eszi.

Egyébként régen is háromhónapos kortól adtak pótlást.

Olvass el egy gyermeknevelésről szóló szakkönyvet,vagy kérdezz meg egy jó gyermekorvost.

2009. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

húúúú. hát ezzel nem értek 1et...

éppen azért nem szabad előbb kezdeni, mert a bélbolyhokat a szilárd kaja hamarabbi adása tönkreteszi. nem lesz semmi bajod a hozzátáplálással, ez hülyeség.

és ne sózz és ne cukrozz, egyáltalán, és nem használj fűszereket, mert a baba veséjét tönkreteszi.

1. voltam.

ja! és a németekről annyit, h nem fürdetik a csecsemőket naponta, mert hát nem is koszosak...

2009. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy 3 hónaposan el kell kezdnei. Régen minden más volt, réégen a tejet is megihatták a babák, most....! 6 hónapos kora előtt nem kell elkezdeni a hozzátáplálást. Teljesen mindegy, hogy tápszeres, vagy anyatejes, a bélrendszere 6 hónapos koráig teljesen nyitott, a káros anyagok gond nélkül átjutnak a kis szervezetébe, és a bélbolyhok is pusztulnak.

A káros hatások nem azonnal, és lehet, hogy nem is néhány hónapon belül, hanem akár évek múlva jelentkeznek, és akkor már nem lehet mit tenni.

Úgy gondolom, hogy egy felelős anya nem kezdi el korábban a hozzátáplálást, mivel a tápszer minden szükségletét fedezi a babának, 6 hónapos koráig, helyesen tette a kérdező hogy eddig várt.

2009. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, de pontosítok: a kérdésem az, hogy ebben a szezonban -amikor még nincs igazán zöldség és gyümölcs- mivel kezdjem?! Eddig a mirelit volt a legjobb ötlet, köszönöm!!!!
2009. máj. 9. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Szia.Kisfiam 5 hós és sajnos már kevés a tejem,ezért mi is hozzátáplálunk.Őszinte leszek, én üveges baby kaját veszek,addig amíg anyáéknál nem lesz zöldség, meg gyümölcs.Ők mindent megtermelnek így nem kell aggódnom a vegyszerek miatt majd.A Hippes kajcsik biók és ott van még a mirelit is.Leírom,hogy eszik Gery:Hajnalban, ha megébred szopi(az a kevés),reggel tápi,de tejpép+gyümi(alma),ebéd főzi+cici,du tápszer,vagy még egy kicsi főzi, este tápszer.

üdv:Ancsy

2009. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!