Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen étrendje van egy éves,...

Milyen étrendje van egy éves, még anyatejes babátoknak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és délelőtt szopi, babapiskóta ( sorba jönnek a fogacskák valamit mindig rág ) délben ebéd + szopi, délután gyümölcs+ szopi, este szilárd kaja (kenyér vajas, májkrémes, szalámis, sajtkrémes...stb, vagy kakaós csiga, vagy virsli) esti elalváshoz szopi, éjjel 1-2x szopi. Inni vizet, teát kínálok még csőrös pohárból, rendes pohárból.
2009. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés engem is érdekelne. Mi így vagyunk:

Ébredés 7-kor, szopi. 9-kor kb. 50 gr gyümölcs tejpéppel vagy joghurttal. Kenyeret, kiflit is próbálom, de nem sokra megyünk vele, inkább csak játszik vele.

10-kor szopi, alvás. Délben, na akkor eszik rendesen, 150 gr főzelék. Délután már nem teszem rendszeresen mellre, de van, hogy kéri. Egyszer, de néha többször is.

4 körül uzsonna, szintén gyümölcs, tejpép vagy zöldségleves kb 100 gr. Vacsi 7-kor ugyanez, majd 8-kor szopi.

Már nem méregetem, hogy mennyit szopik, de reggel még nagyon tele van a mellem, szerintem ezért is nem nagyon eszik délelőtt többet. Éjszaka ritkán kell fel szopni, csak ha jön a foga.

De én nem tudom, hogy ez jó-e, mert nekem elég kevésnek tűnik. Hallottam, hogy más baba már fél évesen bevág 200-250 gr főzeléket, meg eszi a vajas kenyeret. Az én babám a darabossal még inkább csak játszik, ismerkedik.

2009. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

7 - 1/2 8 körül szopik,

9 - 10 körül reggelizik (gyümölcsjoghurt vagy tejpép gyümölccsel, túróval, kifli, vajjal, sonkával)

11 körül szopik,

13 - 14 körül ebédel (főzelék hússal, utána gyümölcs, vagy leves és utána a főzelék hússal)

17 - 18 körül szopik,

20 körül vacsorázik (főzelék hússal),

21 körül szopik.

Éjjel is 1-2x szopik.

Vagyis: 3 szilárd étkezés van és 5-6 szoptatás.

2009. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!