Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 9hos, 8800g és...

Kislányom 9hos, 8800g és 71,5cm. Még nem mászik a drágám...félig meddig kúszásnak nevezhetőt csinál. Baj van, vagy még nem?

Figyelt kérdés

Igaz most a napokban sikerült kibújnia a felső 2 fogának- észre vettem napközben h kicsit nyügibb.

Tehát mivel segithetnék neki??

A babakocsiban, hordozoban félülésből felül- teljes fekvésből még csak probálkozik....nem áll még fel.

Néha kicsit elkenődök, mint pl tegnep tanácsadáson- ismerős babája már csinálja (mászás)...

De imádom a lányom és foglalkozom vele, kis dumagép és ennivalóan drága- nagyon értelmes.


2009. máj. 9. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem gond.Ismerősünk babája 1 éves és még nem mászik, a gyógytornász megnézte, nincsen az ég világon semmi gond a babával.De ha nagyon aggódsz, és az megnyugtatna,akkor gyógytornásszal nézesd meg te is.Állítólag minden baba fejlődési ritmusa más, az egyik 9 hónaposan már megy, a másik meg nem, szerintem nem szabad erőltetni sem, a baba érzi, tudja, hogy mikor elég erős a csontozata, a gerince, hogy másszon, menjen.Mi 8 hónaposak vagyunk, nem mászunk még mi sem, sőt az üléstől is hamar elfáradunk, nem maga ül fel, én ültetem fel.Szóval csak nyugodj meg anyuka!:-)a legjobbakat!
2009. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Általában nem aggodom, csak igy a tegnap után jött elő belőlem ez az érzés...persze megvan a saját ritmusuk. Minden jót nektek is!
2009. máj. 9. 11:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 9 hós.Nem mászik, nem kúszik.Néha felül, de nem mindig.De 1 hónapja felállt!És menne!Ha a többit nem csinálja nem erőltetem!
2009. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak megnyugtatásul: nekünk 7 hónapig csak vigyorgott :-))

Aztán másott 2 hónapig, akkor felállt 9 hósan, 12 hósan már szaladt. = hósan engem próbáltak idegesíteni, hogy még nem mászik. Na és? Majd ha kedve van, akkor fog. Ismerősnél nagyon későn keztek mászni és még sokkal később menni (másfél éves kor felett), attól ugyanolyan szépek azok a babák is és ma nem mondod meg róluk!

De tényleg, megnyugtatásul javasolm, hogy egy gyógytornászoz vidd el, ő megmondja, hogy minden rendben van-e, esetleg kell egy-két gyakorlatot megtanulni, ami segít a babádnak.

Minden jót nektek!

2009. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kúsznia 8 hós korig kell elkezdenie.mászni 10 hós korig. ülni mászásból kell leülnie,állás-menés csak ez után. ezek a tankönyvi adatok. érdemes elvinni gyógytornászhoz,ha bizonytalan a szülő,azzal csak jót tesz a gyerekének és magának is,hisz meg tudja mi van. ha meg nincs semmi,akkor pláne megnyugtató egy szakember véleménye.
2009. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tankönyvben leírtak semmit nem jelentenek.Az én kisfiam 10 hós korában állt fel,és 11 hós korában kezdett mászni.1 éves lesz,ezerrel mászik,de még nem mutat hajlandóságot a járásra.Sztem ne aggódj.A barátnőm 11 hós lánya az ülésen kívül mást még nem csinál(forogni se gyakran szokott)mégis makk egészséges(a doki szerint is)
2009. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Majd alakul a dolog, és játszunk sokat továbbra is együtt...aztán ha non nem megy a dolog- marad a doki.

2009. máj. 10. 08:03
 8/10 anonim válasza:
Az én lányom pont ezeket csinálja,mint a kérdező gyermeke.Szintén 9 hónapos.Én nem hasonlítgatom egyik gyerekhez sem a gyerekem.Majd ha eljön az ő ritmusában a kúszás,mászás,állás stb ideje akkor fogja csinálni ezeket.Nem kell aggódni,ez nem verseny!!!
2009. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos és még nem ült fel magától. Ha én felültetm is hamar elfárad. Kúszik, de még nem mászik. Játszani is inkább fekve szeret, forgolódik hasáról a hátára ilyenkor. Viszont 1 hete felállt, és azóta semmi más nem érdekli..Mindenhol próbálkozik, viszont nem tud még leülni.. szóval már én is aggódtam, de megnyugtattak az előző válaszlók.. szerintem nálatok is minden rendben.
2009. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 12. 07:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!