Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakul 1 éves kisbabád...

Hogy alakul 1 éves kisbabád napi étrendje? Mikor, mit, mennyit eszik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, 14 hónapos kislányom napi étrendje kb.:


7: ébredés, 2 dl tápszer

fél 9: reggeli kb fél sz. kenyér belseje+margarin, sonka, paprika, vagy májkrém, paprika

12:00 ebéd kb. 150-200 gramm. pl. raguleves, zöldségleves májjal, vagy tészta pörkölttel, vagy rakott zöldségek, vagy krumplipüré vadasmártással sült hússal...

12:30-15:00 alvás

16: uzsonna pl tejszelet+alma, vagy krémtúró+banán

18:30 vacsora, olyan mint reggel, vagy rántotta, bundáskenyér

20:00 2 dl tápszer, ez után alszik.

Nappal kb. 4-5 dl vizet iszik, éjjel nem eszik, nem iszik.

Születési méretei: 2850/48 , most 14 hónapos 9 kg/75 cm.

2011. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Reggel tápszer

reggeli/tízórai: gyümölcs + keksz

ebéd: húsos főzelék (én még főzök neki külön)

utána tápszer

uzsi: bébijoghurt v tejpép (az igazi joghurtokat nem bírja)

vacsi: húsos főzelék másik fele

utána tápszer


Sokat eszik, mindig 2,5 deci tápszer, főzelékből kb 200 ml, elég sokat nassol is (pogi, kuki, sajtos stangli), két banánt simán megeszik reggelire.

2011. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.

Most múlt 1 éves a napokban.

2011. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel elutasítja a tápszereket és a tejitalokat, ezért így néz ki egy-egy nap étkezése:

Reggeli gyümölccsel és keksszel összekevert tápszer (csak így fogadja el).

Tízórai valamilyen sajt vagy krémtúró vagy babapuding.

Ebéd általában az amit mi eszünk.

Uzsonna valamilyen gyümölcs, vagy valamilyen másféle tejtermék: pl. túró gyümölccsel vagy valamilyen sajt, joghurt.

Vacsora néha az amit mi is eszünk (főtt étel), vagy kenyérfalatkák valamilyen felvágottal, sajttal.

2011. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Az a problémám, hogy az én lányom is most múlt egy éves a napokban, és nagyon jó evő volt, mindent megevett, nem válogatott, már teljesen kialakult a napi étrendje! Reggel 6 körül megébredt, akkor evett tápszert, majd vissza aludt! 9 körül kelt, akkor evett kenyeret vagy margarinnal, vagy valami mással, virsli, tényleg minden megevett már! Délben evett amit főztem, ha épp olyat főztem, amit nem ehetett még, akkor bébikaja! Utána alvás, majd ha felkelt, akkor evett gyümit, kicsit később egy ki kenyeret, vagy ilyesmit! Vacsira evett tejberízst, vagy a déli kaját, és fürcsi után még tápszert! Viszont! Egy-két hétig beteg volt, torka fájt, füle is, náthás volt, és teljesen el vagyok keseredve, mert amikor beteg volt, (még mellette a fogak is jönnek), szinte csak a tápszert fogadta el, azt is inkább félálomban! És azóta sem jött vissza az étvágya! Reggel tápizik ugyanúgy 6 körül, de kevesebbet, mint előtte, a reggeli kenyér az gyötrelmes, egy felet ha megeszik, talán a gyümölcs, amit még eszi, de azt sem annyit, mint eddig! Délben ami a fogára való, abból sokat eszik, ami nem annyira a fogára való, azt köpködi ki! Úgyhogy nem tudom, mit csináljak, hogy jöhet vissza az étvágya! Pedig próbálok neki minél változatosabban adni dolgokat!
2011. nov. 10. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, a fogzás és betegség az nálunk is ilyen tüneteket okoz! Ez nem egyedi dolog és aggódnod sem kell.

HA minden jól megy, visszaáll majd a rend, csak sajnos a fogak miatt sokat szenvednek, és sokszor lesz rosszabb az étvágyuk is.

Ha arra gondolok, hogy nekem 20 évesen jöttek ki a bölcsességfogaim...hát akkor nem ettem több hétig értelmese. Egyrészt azért, mert nem volt étvágyam, másrészt a fájdalomtól nem is igazán tudtam!

Türelem lesz ez még jobb is. A lényeg, hogy azért egyen-igyon valamennyit. Lányom most 1 évesen kevesebbet eszik mint fél éves korában.

Ennek oka a fogzás, másrészt most nincs olyan intenzív mozgásfejlődése mint pár hónapja. Akkor több energiára volt szüksége.

S még tápszert sem iszik...

4. válaszoló voltam.

2011. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a klubban kedves kérdező:):)

A lányom jövőhéten lesz egy éves, és dettó mint a tied, eddig jóformán egész nap csak evett,de most ha ebédre bele birok szuszakolni 1-1,5 dl kaját már boldog vagyok, pedig előtte a 2 dl volt az alap. Azért a napirendünket leírom


8 fél9 körül ébred, utánareggelizik+tej/kakaó(most szokatom le szépen a ciciről)

Kap egy kis gyümölcsöt 10körül

Ebéd ha nem dől ki akkor az a minimális mennyiség,amit fenn írtam, általában már azt eszik amit mi, vagy külön főzök neki ha a miénkből nem ehet.

12-től alszik 3-ig fél 4ig

Utána uzsi: gyümölcs, joghurt,túró,krémtúró,tejszlet,mikor mi

6körül mostanában mandarin a minden

fél8kor vacsora: tejbegríz,tejpép,vagy ebédről ami marad,vagy kenényfalatkák

Negyed9 fürdés,majd utána szopizik

Éjszaka még egyszer kel

2011. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!