Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová tudtok elmenni kikapcsoló...

Hová tudtok elmenni kikapcsolódni a babával? Mivel telnek a napok el?

Figyelt kérdés

Majdnem 10hónapos de napi 2-3szor alszik,közben evések,egyszerűen nem nagyon tudok vele kimozdulni egyedül.


Nincs is ötletem hova menjek,itt a környéken megyünk minden nap sétálni de valami tartalmasabb elfoglaltság kellene.

Azt hiszem lassan megőrülök...

Szeretnék anyukákkal ismerkedni,hogy legyenek kapcsolataim de semmi ötletem,vele még nem lehet játszótérre sem menni.Nm jár,a szájába vesz mindent a babakocsi ha megáll már ki akar jönni....

Baba klubokban előadások vannak és nem marad meg a gyerekek közt,Játszóházba még kicsi...

Ti ,hogy csináljátok??

Hogy telik a napközbeni idő nektek???


2009. máj. 8. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam most volt 11 hónapos,és én már amióta itt van a jó idő járok vele a játszótérre.Igaz,hogy ez a játszó kicsiknek van és el van kerítve.Még az én fiam sem jár,de adok rá puhatalpú cipőcskét,és le a földre.Négykézláb megy a játszón,de most már lassan elindul tehát segítséggel lépked.Szokott hintázni,"homokozni",és van egy vár csúszdával azt is nagyon szereti.És imádja nézni a nagyobbakat,már "motorozni"is szokott,ja és a galambok kergetése az igazi!

Ráadásul nekem ott vannak az anyukák akivel lehet beszélgetni,itt nálunk nagyon jó fejek!

És mi még hetente járunk ringató foglalkozásra is!

2009. máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a ringató fogalakozás..én itt a homokos köves játszótéren nem engedném 4kézláb,mert tönkre tenné a kezét és a térdét nem beszélve a ruháiról,este megordíthatnánk...a sérülésektől...
2009. máj. 8. 14:56
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A BBgo fitnessben is vannak babamama tornák, baba ringázó..

Szerintem nyugodtan leteheted a játszótéren, max adj rá olyan nacit amit kevésbé sajnálsz..

Hidd el más gyerek is sérti meg magát, mégis túléli.. a Tiéd is túl fogja

2009. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Csak van valami füves hely a környéketeken ahova leteheted, esetleg teríts le plédet és foglald le játékokkal. A játszótéren még nem fog játszani, de lehet leköti a sok rohangáló gyerek látványa. Esetleg hintázhat, ha van kicsiknak való hinta. Ha tiszta a homokozó abba is beteheted. Majd megtanulja, hogy nem finom a homok.
2009. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Társaság, társaság, társaság... Neked, és a babának is! Én is viszem klubba, előadásra, zenére, játszótérre, vagy a rokonokhoz, barátokhoz. Még sokat mászik, van csini farmer és hétköznapi mackó-nadrág garnitúra, ami ha elszakad megvarrom. Eddig nem sérült meg ettől, de pl. megtanulta, hogy nem vehet mindent a szájjába (ELőször megette a fél homokozót! ) És tényleg imádja a nagyok, és a feketerigók társaságát :) Próbálkozz kitartóan! Ja, és én 10 hósan szigorú 2 alvást vezettem be.
2009. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nekem annyira aktív babám van,ha nem alzsik eleget nappal akkor az éjszakák borzalmasak van,hogy 15-20szor is felébred és ez nem poén.emiatt teljesen ki vagyok,nem az a típus aki ha elfárad kidől hanem aki ordít ha fáradt,mert túlpörög.Kb egy hónapja van,hogy egyáltalán alszik napközben valamit,eddig még ez sem volt és teljesen ki vagyok.Nem volt még egy olyan esténk,hogy egy fél éjszakát egyhuzamban pihent volna.

Hát nem tudom a homokozót,hogy megeszi annyira nem tartom jó ötletnek,mert bár itt Pesten lekerítettek de tele van macskával a környék ami viszont belepiszkít...Megpróbálok valamit kitalálni de nekem nincs 8000ft-om bérletre csak,hogy beutazzak valami értelmesebb elfoglaltságra ahol meg én vagyok ott nincsenek ilyenek.Akkor nézelődök majd...azért köszönöm

2009. máj. 8. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisváros peremkerületén lakunk, ami kertes övezet ugyan, de a lakóösszetétel miatt nemnagyon van kisbaba, mama.

Elfoglaltságok:

1, Nagymama egy faluval odébb.

2, Játszótér a "belvárosban" kocsiba ülünk, felmegyünk és jót sétálunk-játszunk az ifjúsági parkban ((van játszótér és tó is, meg sétaösvények).

3, Barátnőmmel (szingli csaj, mindig ráér) elmegyünk kirándulni (ha a párom nem ér rá, mert dolgozik és fősulira is jár).

4, Szombatonta járunk babaúszásra, elmegy vele egy fél nap, de jó, mert babci lát olyan piciket, mint ő, fejlődik a mozgása,izomzata, mi meg pletyizünk az öltözőben öltözködés közben a többi anyucival.

Vigyed közösségbe (játszótér, játszóház ha van a közelben), mert még most kezd ismerkedni azzal a ténnyel, hogy azon a pár emberen kívül aki körülveszi (apa, anya, papa, mama), más is van a világon. Meg a többi gyerek iránt is most kezd érdeklődni.

Tényleg meg lehet zizzeni, akármennyire szereted is a babucidat. Én úgy szoktam, hogy el-elmegyek nélküle (fodrász, kozmetika - az úgyis kellene, hogy nézzek ki valahogy, - vásárolni a barátnőmmel, vagy csak sétálni egy kicsit.

Szoktunk a szomszéd nénivel is jókat beszélgetni kinn a kertben, az a babát is leköti, meg én is hallok híreket :-)))

Engem is zavar néha, hogy a kisfiam egész nap dünnyög, sír, nyüszköl...valamiért, főleg, hogy kicsit vén fejjel mentem bele a babázásba (35), addig meg dolgoztam és szokatlan hogy itthon vagyok, de ezt valahogy le kell küzdeni, mert depis leszel tőle.

Ha gondolod, írj privit, akár levelezhetünk is.

2009. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak üzenem.Teljesen igazad van,de apa későn ér haza a kocsival..nagyik 300km re vannak,barátnő kb 80km-re elég ritkán tudunk talizni.Azok a játszóházak elég nagy gyerekeknek vannak kitalálva ahogy nézegettem amik a közelben vannak,d még keresgélek majd..addig is sétálunk a kutyával és amikor tehetjük hétvégén együtt csavargunk a családdal...
2009. máj. 8. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok:

Hát ez így tényleg elég nehéz dolog, főleg a nagyik távolsága (jó az öreg a háznál, mástnem vigyáz egy kicsit a gyerekre). Nálunk pont olyan babás játszóház van (ilyen 8-9-10-hónapos babákkal járnak, sztem az anyukák kicsit önzésből is mennek, hogy tudjanak beszélgetni, de hát ez nem is baj, így van jól). A kocsi nálunk is van, mikor gond, mert az én férjem is azzal jár dolgozni, de ő azért 3-4 óra magasságában itthon van. Ha estig dolgozik, bizony engem is zavar a "bezártság", ami nem szó szerint értendő, mert ki lehet menni az útra, udvarra, de a babán meg a kutyán kívül nincs kihez szólni.

Ha már nem is tudtam segíteni, remélem valakitől azért kapsz valami használható tanácsot!

Kitartás, én azzal szoktam magam vigasztalni, hogy hipp-hopp elmegy ez az idő, a manók ovisok lesznek, mi meg visszasírjuk az itthon töltött éveket!

2009. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!