Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi annak az oka, hogy a fiús...

Mi annak az oka, hogy a fiús kismamák annyira féltékenyek a babájukra?

Figyelt kérdés
Akárhány kismamát ismerek,akinek kisfia van,annyira féltékeny a kisbabájára,hogyha valaki hozzányúl már kiveri a víz,talán még az édesapjától is félti.
2011. nov. 9. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkro én avgyok kivétal, van egy fiam és egy lányom is

A fiam már ötödikes, de soha nem voltam féltékeny senkire, sőt örültem ha valalaki más is foglalakozott vele

Apjára, nagyszüleire meg főleg nem!!

Ez már- már beteges dologl, ha tényleg van ilyen.


A lányommal színtén így vagyok


Azt nem tudom, hogy milyen anyós leszek:-)))

2011. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xStefix ***** válasza:

Ha így van, akkor talán azért, mert az ember általában az ellentétes nemű egyedhez "vonzódik" - ebben az értelemben nyilván nem szexuális értelemben.

Az apák a fiúkat, az anyák a lányukat fogják keményebben, hiszen őket jobban ismerik, maguk alapján is. Tudják, hogy az azonos nemű gyerekük adott esetben többet is kibír, mint ahogy azt a másik szülő gondolja.


Egyébként a lányos apukák meg a lányukra féltékenyebbek. Legalábbis az én férjem tipikus és a lányom is teljesen apás.

2011. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ne általánosíts.nekem fiam van,de egyáltalán nem féltem másoktól.ez nem nem főggő
2011. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bocs,függő
2011. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem kisfiam van, de nem vagyok féltékeny hogyha más is foglalkozik vele. Sőt néha inkább meg is könnyebbülök.
2011. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Két kisfiam van, egyetlen ember láttán ver ki a víz, ha hozzájuk nyúl, amúgy örülök, ha segítenek.
2011. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A 6. válaszolónak írom, ha jól olvasom neked is 2 kisfiad van, tehát ha megéred te is leszel anyós /gondolom ő rá gondoltál,arra az egy emberre/.Csak ne feledd majd akkor el, hogy mennyire fog fájni, ha az anyós szót is kimondják. Egyelőre úgy néz ki,hogy sok mindenkinél nem jó az anyós.Hál istennek, nekem semmi problémám, ha bárhová menni akarok,bármit kérek, mindent megtesz. Nem szidom, nem mondok semmit róla, mint tudjuk, akinek fia van, vagy lánya azok biztos lesznek anyósok!Hát én ennek a szellemében kezelem a dolgot, saját érdekében, mindenki tanuljon meg alkalmazkodni, megkönnyíti a saját maga dolgát ezzel!!!!
2011. nov. 9. 21:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok féltékeny, nyugodtan foglalkozhat vele más is, de ne sajátítsa ki senki, mert ő csak az enyém és a férjemé :)
2011. nov. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos a kisfiam és igen, szinte kiver a víz ha más a kezébe veszi. De nem azért mert féltékeny vagyok hanem mert (túl)féltem. Szinte látom magam előtt ahogy leesik vagy megrémül vagy elkap valamit stb... Tudom és beismerem, hogy túlzás de néha még az apjának sem szívesen adom oda. Szerencsére az anyósom is ilyen anyuka volt ezért észrevette rajtam azokat a "tüneteket" amiket annó ő is produkált és finoman mindig felhívja rá a figyelmemet ha kezdek túlzásba esni. :) Általában már az is segít ha tudatosul bennem, hogy ezt lehetne lazábban is kezelni. Úgyhogy mostanában edzem magam. Pl ha itthon van a párom akkor megkérem, hogy fürdesse ő a babát és én kimegyek a szobából (és próbálok nem arra gondolni, hogy kicsúszik a kezéből stb. :s ) Vagy tegnap "elküldtem" őket kettesben autóval a dédihez és közben próbáltam nem tövig rágni a körmeimet. Szóval nem féltékenység hanem túlaggódás...
2011. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 2 kisfiús anyuka vagyok. Igen, én is leszek anyós. De azt nagyon megtanulom jelen évek alatt, hogy milyen ne legyek. Nem mint anyós, hanem mint ember. Tudod, valaki valóban rászolgál arra, hogy messzire elkerüljék az emberek (nem csak én).
2011. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!