Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nem őrültök ebbe bele?...

Ti nem őrültök ebbe bele? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Lassan már nem is tudom, hogy mit lehet adni enni-inni a babának mert valaki ezt mondja valaki meg pont az ellenkezőjét.Most akkor kinek lehet hinni?Nem szeretnék kiragadni ételeket italokat amik nagy vitákat szülnek csak arra lennék kíváncsi miért fordult ekkorát a világ, hogy amit szabadott 10 éve azt most nem szabad vagy esetleg fordítva és szerintem azért mostanság több a beteg ember mint anno amikor még papíron nem létezett a hozzátáplálási "törvény".

Nektek erről mi a véleményetek?


2011. nov. 9. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy ez az egész dolog egy nagy marhaság! Mindenki mondja, hogy ezt szabad, azt meg nem. A másik ember meg pont fordítva tudja. Mióta vannak ezek a nagy "hozzátáplálási törvények" azóta jelentek meg korunk betegségei inkább. Pl. lisztérzékenység, sok ételallergia. Persze vannak olyan dolgok amiket szerintem is be kell tartani. A glutén is, most azt mondják, hogy minél előbb adjuk, 5 éve meg az volt, hogy minél később. Én már nem tudok ezen eligazodni. Hallgatok a védőnőre többnyire, de ha valamit nem úgy gondolok, nem úgy adom neki. Mást nem tudok csinálni.
2011. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En kaptam annak idejen a vedonotol egy listat amin le volt irva, hogy melyik gyumolcsoket mikor lehet adni, mikor lehet elkezdeni a tejtermeket, a felvagottakat, a husit, zoldsegeket, tojast... Levolt szepen osztva honaprol honapra a lista es melle voltak irva a tablazatba a gyumolcsok, zoldsegek... En ez kovettem fuggetelnul attol, hogy ki mit mondott vagy az internetten mit irt. Szerintem kerj vagy talalj egy listat es kovesd azt de ne olvasgass meg kerdezz mindenfele mert akkor tenleg bele lehet orulni. En maximalisan megbiztam a vedonombe, ha kerdeztem valaszolt mindig, segitokesz volt es a lista is tokeletes volt. Igy en nem aggodtam tul a dolgot.
2011. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért gondolom nem véletlenül van megadva, hogy kb. mikortól mit lehet adni.

Én pl. adtam a lányomnak 6 hónapos korában körtét (azt a táblázat szerint 7 hónapos kortól lehet, mint kiderült) és olyan kiütéses lett tőle, hogy csak na. Pedig az üvegre az volt ráírva, hogy 4 hónapos kortól...

2011. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na igen. Három gyerekem van, a legidősebb 3,5 éves. Most hallom, hogy a tojást majd csak 1 éves kora után kéne bevezetni a harmadik babámmal. A másik kettő már 10 hónaposan simán kapott tojássárgáját és mégsem lett bajuk. 1 évesen már normál cukrász tortát kóstoltak. Őszintén egy kicsit ezzel már nem értek egyet. És tényleg az a jó módszer, hogy egy listát követsz, és nem 100 ember véleményét, mert bele lehet őrülni.
2011. nov. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, nagyon túl van már gondolva ez az egész!!

Kérdem én, vajon melyik táblázat a helyes, ha például tudjuk, hogy a világ másik felén egy teljesen más rendszerben, sorrendben teszik ezt az anyák??!

2011. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, borzasztóak ezek a táblázatok! Ha 10 félét találok, akkor biztosan 10 félét írnak benne, több hónap eltéréssel. Az egyik azt írja, lehet 4 hónaposan narancsot adni, a másik azt, hogy csak 1 éves kortól...

A boltban is van olyan bébiétel ami 4 hónapos kortól van és van benne marhahús. A táblázatokban meg kissé arrébb van a bevezetése...

2011. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nagyon rossz evő. Az elején minden egyes utasítását betartottuk az orvosnak és a védőnőnek, hogy mit szabad és mit nem ennie a gyereknek, de az lett a vége, hogy a végére szinte semmit nem evett a gyerek, mert minden megunt. És szerintem vannak mások is így, akiknél már nem az a kérdés, hogy mit ehet a gyerek, hanem hogy egyen egyáltalán valamit. Nyilván ne egyen a gyerek félévesen pacalpörköltet, de ha 1 éves kor helyett 11 hónaposan adsz neki tehéntejet, nem fog összedőlni a világ. Ki kell tapasztalni, hogy mit szeret és mit bír megenni a kicsi és aszerint kell etetni. Összhangba kell hozni az előírtakat a gyerek ízlésével.
2011. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!