Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mindent beleszámoltok,...

Ha mindent beleszámoltok, mennyit költöttetek a babakelengyére?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a ruhákra, kozmetikumokra, bútorra, babakocsira, stb.


Szóval mindenre!!!


2011. nov. 7. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent kaptunk, úgy nagyjából 25ezer forintot. Ebből a szobára költöttünk a legtöbbet amit teljesen felújítottunk.
2011. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sok mindent vettem használtan,a bútor a párom készítette/asztalos :)/

Durván 150-200e volt.De ezt nem egyben adtam ki,már az első hetekben is vásárolgattam ruhákat,takarókat...stb

2011. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi 0-ról indultunk és így volt 4-500e. Lesz majd kistesó is,utána pedig eladom a cuccokat.
2011. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
negyedmillio ft
2011. nov. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is nulláról indultunk, 320 ezer lett a vége, ebben benne van a tapétázás, szobabútor, szőnyeg, használtan vett babakocsi, pihenőszék, hordozó, börzén vett ruhácskák,ágynemű. Amiben tudtunk, használtat vettünk.
2011. nov. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is nulláról indultunk 3 évvel ezelőtt. Hát nálunk kicsit túllépte a félmilliót, inkább a 600 ezerhez közelített. (Bútor, szoba átalakítás, kelengye, 2 babakocsi - egy utazó, és egy nagy, normális), sőt, én beleszámoltam a nőgyógyászt is, 70 ezer volt a terhesgondozási díj, 100 ezer a szülés, 30 ezer a szülésznő.


Használtan nem vettem semmit, mindent újonnan vettem, ma már tudom, hogy ez butaság volt.

2011. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nagyon sok múlik azon, hogyan szeretnéd megoldani a kérdéseket. óriási üzlet a baba-motyó, minden vackot rá akarnak beszélni az emberre, hogy attól lesz jó szülő, ha mindent megvesz (fürdető vödör, légzésfigyelő, bébiőr...)


ha onnan nézem, az újszülött jó esetben csak szopizik, tehát erre nem kell, ruhából rá lehet adni kölcsön ruhákat, vagy turkálóst.


mi babakocsit is kölcsönkaptunk, babaágyat használtat örökbe kaptunk. játékot nem vettünk, mindent kaptunk

-pelenkára kell pénz (mi textil pelust adtunk rá nappal, ez egyszeri 30.000Ft volt, ezt használta 9 hós koráig), eldobható kb.40Ft/db (ha ezt ahsználtok, akkor kb.napi 7tel számolj: 40*7*30=8.400havonta)

-matrac babaágyba 7000

-pelenkázólap 5000

-csak 3-4 ruhát vettem, a többit kölcsönkaptuk


tehát nálunk kevesebb mint 50.000Ft kellett indulásnak.

2011. nov. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja, és kozmetikumot nem kell venni, a gyógyszertári a legjobb, a doktornő írja majd fel a megszületése után, az 3.000Ft volt.
2011. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!