Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem elég a tej, vagy nem elég...

Nem elég a tej, vagy nem elég tápláló, de mégsem sír csak nem gyarapodik eléggé? Vkinek ilyen?

Figyelt kérdés

Értetlenül állok az események előtt, második babámat szoptatom, és havi 400 grammokat hízik születése óta tehát 3800 al született, 1 hónapos mérésen 4200 volt, 2 hónapos mérésen 4630 most megyünk 3 hónaposra de lemértem itthon és most 5 kiló. 2.5-3 óránként szopik éjjel is, mindkét cicit kiüríti fejni alig tudok pár milit. De utána kis nyűglődés, pocicsikarás után elalszik, nem olyan jó alvó mint a nagyobbam volt, de azért elalszik. Létezik hogy ÉHES? Szedem az urtica urens-t, iszom a szoptatós teát, próbáltam more milket, karamalz-ot igazából a mennyiség nem növekszik.

A védőnő tegnap volt itt, szerinte az orvos tápot fog felírni. Én azt gondoltam, hogy ha éhes akkor nem nyugodna, és sírna. A védőnő szerint nem feltétlenül.

A nagyom az első hónapokban 1 kilókat hízott tudom nem szabad összehasonlítani 2 gyereket, de furcsállom ezt.


2011. nov. 6. 15:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja azt nem írtam bele, hogy mindkettő fiú.
2011. nov. 6. 15:23
 2/12 anonim ***** válasza:

Találkoztam már olyan védőnővel,aki szerint egy kérdésemre a választ : vagy ez,vagy az,de konkrétat nem mondott,pedig neki is van már 2 gyermeke!

3 hónapos koruk körül megugrik az "evőkéjük" ami hatására úgy tűnhet,hogy kevés a tej,holott csak igény szerint kell szoptatni,és helyre áll majd. A súly egy dolog. És a hossza hogy áll?

Nekem a 2. lányom (2980 g-mal született) 2 hónapos koráig óránkét evett éjjel-nappal,mégsem hízott többet,mint amennyi "elő volt írva". Utána viszont annyira össze szedte magát,hogy 4 hónaposan már majd 8 kb volt (az első lányunk 3130g-mal született,de 1 évesen is alulról kongatta a bűvös 8-ast!) Az alvásról meg annyit,hogy a első lányom már az első éjszaka is csak 2x ébredt fel éjszaka. Ezzel csak annyit akartam írni,hogy nincs két egyforma gyermek! Természetes,ha máshogy fejlődnek,más a természetük!-erős tapasztalatból írom :-D


A 400 g. havi szinten nem kevés,nagyon is jó! Nem feltétlenül jó,ha "vasgyúró" lesz a gyermekből! Neked is jobb,ha nem kell egy 8 kg-os gyermeket szoptatni 4 hónaposan!

Szóval ne aggódj,csak szoptass türelmesen és kitartóan!


Üdv:3gyermekes

2011. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok de úgy tudom nem szabad bogyót is szedni és teát is inni egyszerre mert akkor nem szaporodik a tej hanem apad :/

amúgy enyém is ennyiket hízott, 4 hónaposan napi 1 cumisüveg sinlacot kapott, 5 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. orvosunk nem akart tápit írni arra az egy hónapra és végülis nem is baj. most 2 éves, 13 kiló :)

2011. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja nem egyszerre előbb volt a homeós most 8 napja iszom a teát. Először karamalzal kezdtem mert az a nagyobbamnál bejött anno aztán more milket szedtem 2 hétig de semmit se ért, és utána kezdtem a homeósat.

Ilyen ismerősöm nekem is van akinek kisebb súlyú volt a babája és még hozzá kiscsajszi is, de fiúval még nem találkoztunk aki ilyen lassacskán gyarapodna a viszonylag magas születési súly ellenére.

Amúgy 58 cm-mel született, most 62 szóval hosszra se nőtt valami hú de nagyot.

2011. nov. 6. 15:49
 5/12 A kérdező kommentje:
A sinlac az tulajdonképp micsoda? azt nem bukós babáknak adják? Nem tudom, én valahogy ódzkodom a tápszertől.:(
2011. nov. 6. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Szoptasd a kicsit igény szerint, a védőnőt ne engedd be az ajtón (istenem, mikor törlik már el ezt az elavult, rosszul képzett szakmát, amit az adófizetők pénzéből tartanak el, de hasznuk semmi??), dobd ki a mérleget és nyugodj meg! Van egy nagyon aranyos történetem, barátnőm édesanyja, amikor az első gyereke született, nagyon ideges volt. Vajon eleget eszik? Nem éhes? Miért alszik, nem kéne már ennie? Jesszus, órák óta alszik, éhen fog halni? Mire az anyukája csak ennyit mondott: kislányom, az lehetséges, hogy éhen hal a gyerek, de garantálom, hogy nem ilyen halkan. :-)

Szóval ne pánikolj, ha a babó elalszik, nem sír, akkor eleget evett! Amiből még láthatod, hogy elég táplálékhoz jut-e a kisfiad: ha van naponta 4-5 jó pisis pelusotok, akkor garantáltan eleget evett.

Nincs két egyforma baba, mindegyiknek más az igénye, ráadásul a 400g hízás havonta belefér. De ha belegondolsz, te sem annyit eszel, annyit hízol, mint a szomszéd, ugye?

Semmi gond nincs, ne pánikolj, szoptass, ha kéri a baba és minden rendben lesz!

2011. nov. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudom vitát szítok, de igenis halhat éhen egy gyerek halkan, nem is értem, hogy nem lehet ezt felfogni, megérteni. És minden szakember egyetért abban,pont ezért, nem az dönti el egy gyerek éhezik vagy nem, hogy sír vagy nem.

A másik,tapasztalatom alapján, nem is a gyarapodás, nem is a baba súlya, de még csak nem is az elfogyasztott étel mennyisége. Nem vagyok orvos, úgyhogy nem tudom, de az én orvosom, mikor 1,5 évesen 10 kiló volt a fiam, átfogta a hasát és mondta semmi gond. de ugyanez az orvos 10 hónaposan, mikor 8 kiló volt a fiam, beléptünk az ajtón, mondta soroljam mit eszik a gyerek, mert gond van.


Úgyhogy bízd ezt az orvosra. Szerintem el fogja tudni dönteni. Nem félinfok alapján, hanem egészen pontosan.

Egyébként ugyanígy voltam, a nagy 30 grammokat szopott és havi 1 kilót hízott, a kicsi 100 grammot is és havi 400 grammot hízott. Ezért is vagyok biztos benne, hogy nem ez számít. Mert én szoptattam 6 hónapos korukig kizárólag és sosem fel sem merült, hogy gond lenne.

2011. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok mint te. Havi fél kilókat hízik a második lányom az elejétől fogva. Most lesz hat hós, és már főzelékezünk, imádja :) Ha van súlygyarapodás kizárt dolog hogy éhezik. :) Olyan nem létezik, hogy valaki éhezik tartósan, és nő a súlya. :) Lányom is, három négy órákat aludt, az ötödik hónaptól mutatott olyan jeleket, hogy már nem elég neki a tej kalóriatartalma. Nyűgős lett, hat órán keresztül cicin volt, éjjel újra ébredt, és mikor a védőnő, és az orvos tanácsára elkezdtem a hozzátáplálást, szabályosan rákattant a kajákra, ezzel egy időben pedig visszaállt az alvási rendje is.

Próbáld meg kihúzni egy cicivel. Ezt csak egyszer kell kibírni, utána már jó. Megszoptatod, de csak egy cicibnől, és vársz két órát. Nyűgös lesz, szóval életed egyik legnehezebb két órája lesz, viszont közben megfigyelheted milyen jeleket ad a gyerek ha éhes. Ez az egyik pozitívum, a másik meg az, hogy a szervezeted megszokta hogy mindkét cici ki van ürítve, tehát ha egy ciciből szoptatsz egyszer, a másikban ott lesz a tartalék, plusz két óra múlva mégegy adag is ott fog figyelni, és ott a másik cici is :) Csak arra figyelj, hogy a dupla adagosat rendesen kiürítse, mielőtt átteszed a másikra. Következő szoptatásnál azzal kezded amelyiket már megkezdte, és ha elalszik rajta nem rakod át a másikra.

2011. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok. nekem is fiam van :) 3000g-al született és 54cm-el :)

1 évesen 10kiló se volt, akkor kisebb volt az átlagnál, most 2 évesen 13 kiló, ez teljesen ideális, szóval behozta a lemaradást :)


a sinlac egy gyógytápszer nevezetű pép. ez nem tehéntejalapú hanem rizs és szentjánoskenyérmag, így nem allergizál de tápláló. mi az esti szopi előtt tápszernek megcsinálva adtuk a babámnak, nagyon ízlett neki és utána még ugyanúgy cicizett. kérdezd majd meg a dokitokat. de ez 4 hónapos kortól van

2011. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Hát én egyébként pont azt érzem az orvosoknál (eddig már 3 gyerekdokink volt mivel költöztünk is közben) hogy nem igazán érdekli hogy én miket próbáltam már ki vagy hányszor szoptatok és mennyit stb. csak azt nézi hogy nem nyugszik, nem hízik úgy na akkor elő a tápszert.

Attól félek ha hozzápótolnék neki akkor egy idő után leszokna a ciciről.

Lehet nincs összefüggés de az első gyerekemnek 9 hónaposan adtam először cumisüveget mert nem voltunk mindig otthon hogy evés után cicizzen így cumisüvegből kapta. Azzal a lendülettel ki is hagyott napi 2-3 cicizést majd 13 hónaposan az esti és reggeli szopit is elhagyta a cumisüveg viszont nagy barátja lett...

3 évesen szoktunk le róla.

Szóval attól félek ha a kicsi már MOST megismerkedik az üveggel, esze ágában se lesz megdolgozni a tejért főleg hogy nekem lassan is jön és nem is túl sok sose a mennyisége.

2011. nov. 8. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!