Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le errol?

Hogyan szoktassam le errol?

Figyelt kérdés
7,5 hós babám éjjelente két óranként felkel,megszoptatom és visszaalszik,de szerintem nem az éhség miatt kel,mert nem eszik sokat,csak már megszokta.Jó lenne leszoktatni róla,mert már nagyon fárasztó.
2009. máj. 7. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
valoszinüleg készülödik a foga.szerintem nem tudod leszoktatni.nalunk is uyanez volt a helyzet,de 1hete megszünt és a foga is kibújt.ez at állapot 1hónapig tartott.kitartás!
2009. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet.

Már volt néhány éjszaka, amit átaludt, egyébként általában 4-kor ébredt szopizni és utána még visszaaludt 1,5-2 órát. Az utóbbi 4 napban viszont este szokott időben alszik el és éjfél körül, 3-4 körül szintén ébred, keveset szopizik mindkét alkalommal és legkésőbb 6-kor kelünk. De a babám gyakran olyan furcsán-fájdalmasan felsír. Nappal is hiába fáradt, alig alszik, 2-3 alkalommal 20 percet.

Meg enni sem annyit eszik mostanában, amennyit szokott.

Remélem nálatok és nálunk is hamar lecseng ez az időszak.

Kitartás!

2009. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy a foga,mert nálunk már a kezdetektol így megy.Amikor kibujt a két foga,akkor még tobbszor fent volt éjjelente.
2009. máj. 7. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Totál ugyanez van nálunk is, az én nyolc hós csöppem is ezt csinálja. Védőnő szerint már le kéne szoktatnom az éjszakai cicizésről, mert így is nagy baba. Annyit mondott, cumival, vagy amikor felkel, akkor csak vizet vagy teát adjak neki. Hagy ne mondjam, egyik sem vált be, addig ordít kitartóan, míg cicire nem teszem.

Egy háromgyerekes anyuka tanácsolta hogy hagyjam sírni, két három éjszaka alatt megtanulja, hogy hiába kel fel, úgyse kap cicit. Eddig még nem csináltam meg, neken nagyon drasztikusan hangzik, de állítólag minél tovább kelnek fel éjszaka, annál jobban rögzül náluk, és később annál nehezebb leszoktatni őket. Ha van hozzá szíved, esetleg ezt is megpróbálhatod...

2009. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk pont ugyanez volt a szitu. Végül leszokott róla, de nagyon nem volt egy könnyű menet, nem szeretnélek elkeseríteni. Nem adtam neki cicit, csak bementem hozzá, és vizet kapott az első éjjel négy órát üvöltött! Nagyon gáz volt, de kb egy hét alatt megszokta, hogy nincs értelme felkelni éjjel. De hozzáteszem, biztos voltam benne, hogy nem éhes.
2009. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is drasztikusnak hangzik,hogy hagyjam sírni,nem lenne hozza szívem.
2009. máj. 7. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Igen, tényleg nagyon drasztikus módszer, én az ágy mellett sírtam, ő meg benne, de muszáj volt, egyszerűen már nem bírtam tovább hogy csak két órákat bírtam aludni, és a végén már köztünk aludt, és csak úgy, hogy a cicim a szájában volt, ha megfordultam már üvöltött is.
2009. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is koztunk alszik a kicsi,megprobálom vízzel kínálni,esetleg 3-4 óránként szoptatni,már az is jobb lenne a mostani helyzettol.
2009. máj. 7. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!