Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a 6 hós babámnak enni?

Mit adjak a 6 hós babámnak enni?

Figyelt kérdés

Kezdtem a kóstoltatást. Almát, banánt szereti. A dokinő felírt neki ha tejpépet éjszakára mert óránként kel sokszor. Próbáltam a vaniliást, banánost Utálja.

Evet krumplit, majd krumplit almával. Azt is utálja. Csak olyanokat próbálok adni neki amit meg lehet venni. Semmi üveges.

De akkor mit adjak neki amit meg is eszik. Vagy hogy csináljam? Mondja a védőnő hogy 3-4 nap után ujíthatok be mást is. Vagy is 3-4 nap krumpli majd vali új kaja pl. répa. És ha megeszi a 2 dl kb. akkor kimaradhat egy szopi. De az a 2 dl mikor eszi meg. Nem akarom a ciciről leszoktatni csak most már más kaja is kell neki mert érzem kevés a tej. Nem hízik a drágám. De nem is nyügös. Tápszet meg nem adok neki annyira nem kevés a tejem.

szóval ki hogy csinálta a kajára szoktatást?


2009. máj. 7. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én először tízóraira, két szopi között adtam neki almát (levét). Hát fintorgott rendesen. Másnap már egy kis pépet is, na attól sem volt oda - még az üvegreszelő sem végzett tökéletesen pépes munkát. Harmadnap ment még magában az alma, majd vettem őszi-alma üveges kaját, na arra rákapott nagyon :) almát azóta sem adtam neki nyersen, de simán megeszi az én "főztömet" és az üvegeset is. Nincs az üvegessel semmi baj. Következőleg a déli szopi előtt kóstoltattam alma-krumplit, azt is szerette. Most ott tartunk kb 1,5- 2 hét után, hogy a kaja 3/4-e főzelék, a maradék szopi. Még én sem akarom teljesen elhagyni a déli szopit. Ezen kívül este kap még tejpépet, mert nem evett mellből eleget - kicsit lusta enni :)
2009. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy egyszer-kétszer adtál neki almát és fintorog, mintha citrommal etetnéd, ez tök normális:) eddig csak anya finom édes tejét ette, most me ez a savanyu izé...? Hát először ritka az a baba, aki nem igy reagál. Kicsit légy kitartóbb:) többszöri próbálkozásra hagyta abba a fintorgást, akár három hét is kellett. Egy-két kanál alma-babán vagy alma -őszibarack, aztán napról napra egyre több. Lehet hogy kell egy hónap, mire 2 dl- t megeszik belőle, ezzel nincs semmi gond, csak legyél kitartó, próbálkozz minden nap! Mehet a sütőtök-alma is, a sütőtököt a legtöbb baba nagyon szereti.
2009. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem próbálkozhatsz a répával, céklával, egyéb leveszöldségekkel, barackkal. Nekem ugyan csak 4,5hónapos a kislányom, de már elég rég elkezdtük a hozzátáplálást (most le lehet kiabálni a fejem) és sokmindent megeszik. Nála is a banán a favorit, de imádja a céklát (csak egy kis cukros, sós vízben főzzük és leturmixoljuk), répát, levesből a leveszöldségeket (ennél úgy vettem észre könnyebben is kakil, mert ugye a levesben van egy kis olaj, ami lágyítja a székletét), és a sütőtökpürét, aminek ugye most nincs szezonja, de ha megyünk valahova és biztosra akarok menni, hogy megeszi, amit kap, akkor veszek neki egy üveggel és pillanatok alatt el is tünteti. Hogy mikor fogja megenni a 2dl-t? Csak szépen lassan! Én mindig annyit adok neki, amennyit kíván és utána megkínálom tápszerrel (sajnos nincs tejem) is, amit persze már nem mindig kér. Megkínálhatod te is cicivel, ha már jóllakott, úgysem fog többet enni, ha meg nem, akkor egyen csak. A lényeg, hogy ne erőltesd, viszont nyugodtan adj neki annyit, amennyit kíván.

2009. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a neten a "Nagy babaszakácskönyv"-re. Ott mindent rendesen leírnak! Én is abból Készítem a bébikaját!

Ami nem ízlik neki azt ne erőltesd..

Én spec üvegest és saját készítésűt keverem.Így bejön a babának.

2009. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!