Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen célból vettek, vagy...

Milyen célból vettek, vagy vesznek vért 3 hós korban a babáktól?

Figyelt kérdés
Többen is írták itt egy kérdésre válaszolva, hogy 3 hónapos korban volt egy vérvétel. Mit vizsgálnak ilyenkor? Ez egy rutin vizsgálat? Nekünk nem volt ilyesmi.
2009. máj. 6. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk sem volt. Szerintem nem rutin vizsgalat, vmi oka biztos van. De nem tudom biztosan. Az tuti, h nalunk nem volt.
2009. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

sztem esetleges vashiány miatt szoktak vért venni ilyenkor

nekünk sem volt

2009. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a kérdésben én írtam, hogy már 4 hetesen, aztán 10 hetesen is vettek vért. nálunk több oka is volt. a sárgaság nehezen akart elmúlni nála, nagyon sápadt volt mindig, mert fehér bőrű, és nekem van egy genetikai betegségem. A doki nálunk elsősorban vashiányra gyanakodott, ami be is jött, azóta kell vasat szednünk. Na meg nekünk a vérsűrűséget nézték, és fogják nézni újra majd, mert így látják, hogy örökölhette-e a betegségemet /véralvadási problémám van, túl sűrű a vérem, trombózis-tüdőembólián estem át miatta/
2009. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 4-szer vették le a PKU-t. Egyszer pár napos korában. Akkor kitalálták, hogy kevés a B vitamin emésztéséhez szükséges enzim a szervezetében. Így aztán még 3-szor meg kellett ismételni. Ami egy röhej, mert semmi betegségre utaló jel nem volt. 7 hónaposan aztán utolérte a kortársait, most már ő is annyit termel, mint a többiek.

Elég aggasztó volt, na meg a Gyermekklinika nem volt hajlandó semmit mondani róla, csak mindig küldözgették a papírt, hogy vigyem vérvételre.

2009. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!