Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adhatok epret pépesít...

Mikortól adhatok epret pépesítve a babámnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora elött nem.Apró magok vannak benne,szorulást is okozhat és allergiát.Nekem ezt mondta a doki.
2009. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
azok a gyümölcsök, amik sok apró magot tartalmaznak (eper,kivi stb.) nem ajánlottak szerintem 7-8 hónapos kor alatt. Adj neki inkább almát. Egészségesebb,és biztos nem fájdul meg a pocakja:))
2009. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Én meg úgy tudom, hogy az eper lekerült a "tiltólistáról", mert közben rájöttek, hogy a felületén maradt apró szennyeződések allergizálnak. Sztem 7-8 hós kortól adható, alaposan tisztítva, turmixolva.

Azért kérdezd meg a védőnőt, vagy más babás topikot a neten!

2009. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

bébiételben van és 5 hónapos kortól adható, én adom neki

de frisset nem adnék még

málnás is van 5 hónaptól

2009. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolak ! A lányom 7 hós lesz,és lasan lesz a szép hazai eper és ezért gondoltam,hogy turmixolva akkor talán már adhatom :) De megkérdezem a védőnőt akkor :)

köszönöm mindenkinek

2009. máj. 6. 19:30
 6/6 anonim ***** válasza:
A védőnő szerint az aprómagvas dolgokkal meg kell várni az egy éves kort a babáknál. A bébiételek, amikben van eper, málna, hasonló, olyan eljárással készülnek, amivel kinyerik belőle az allergizáló anyagokat, így ezt ehetik a babák nyugodtan. Én üvegeset adtam a gyerkőcnek, de még idén nyáron nem fogok kerti gyümit adni neki, most 8 hós. inkább lefagyasztom, aztán majd télen, jövő tavasszal már neki merem adni.
2009. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!