Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket és mennyit eszik 9-hós...

Miket és mennyit eszik 9-hós babátok?

Figyelt kérdés

Az én lányom:

7-kor 130ml tápi

10-11-között kb. 200ml gyümölcs gabonával vagy kekszel

14-25-között főzelék kb. 180-200ml (egy üveg ha bébiételt kap)+ utána ha éhes túródesszert

18-kor tejpép vagy joghurt gyümivel.

este fürdetés után fél 9 körül 160-180ml tápi.

Jó ez így? Vagy kellene valamin változtatni?

Mindent még pépesítve kap.

Nem eszik sokat de azt tudni kell, hogy nagyon kicsi súllyal született sosem volt nagy étvágyú.

Az is érdekelne, hogy mikortól kaphat darabos ételt, még csak két foga van... próbáltam de a darabokat kiköpi.

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 19. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam szintén 9 hónapos!

Ő még cicizik hajnalban, de reggel már tápit kap, 210 ml-t

5-7 óra között valamikor.

9-10 között gyümölcs 200 g körül

13 óra után főzelék 220-250 g

17 óra fele egy alma vagy banán

19 óra fele tejpép,

21 óra körül cici


Szerintem teljesen jó eszik a babád, ezen nincs mit változtatni.

Darabosat próbálgathatod már, az enyémnek sem nagyon akar menni, ha főzelékben vannak darabok, de pl a pici kenyérfalatokat, meg a félbe vágott kölesgolyót úgy majszolja hogy öröm nézni. :) Szinten két fogunk van.

Próbáld úgy a darabost, hogy egy kanálban csak egy picike darab legyen. Tovább tart az etetés, de szép lassan hozzá szoknak.

2011. okt. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 9hónapos!

Nálunk reggeli9körül tejpép,délben húsos kajó vagy főzelék,uzsonna gyümölcs vagy krémtúró,vacsora tejpép.Na de ezeken kívül ha meglát minket enni persze neki is kell.Már szépen eszi a darabosat.Kenyeret nagyon szereti.És én kukacot is adok neki néha rágcsálni.Én úgy érzem ettől tanult meg darabosat enni.Mostmár szén leharapja és elnyammogja.Neki is 2foga van.

Biztosan lepontoznak majd hogy én ilyeneket adok a babámnak de nem baj!

Egy dolgot ne felejts el!Soha ne azt nèzd hogy ki mit csinál a babájával hanem bízz az érzéseidben hogy mikor mit szeretnél neki adni.

2011. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Igazából eddig nem nagyon mertem Neki adni darabosat gondoltam, hogy két foggal ez akadály, de kukit, kölesgolyót szokott kapni meg kiflivéget is, szépen majszolja, de néha azt látom, hogy közben kinyitja a száját és köpi vissza a nagyobb darabokat...

Üveges bébi étellel is próbálkoztam (ami 8-hónaptól való) abból is a darabokat (rízs, répa) visszaköpi.

Lehet, hogy várnom kéne még vagy mivel próbálkozzak?

2011. okt. 20. 08:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát megmondom őszintén a bébikájából nem eszi meg a darabosat.De a miénkből viszont igen.Értem itt a tökfőzelék és társai.Kenyeret mártogatva....próbáld ezeket hátha...dehát nincs elkésve így sem.Énis aggódós anyuka vagyok amúgy.Húslevesből a husi,répa tészta....ezt is megpróbálhatod hogy nem turmixolod nagyon össze.Eddig milyen kajókat adtál neki?Bolti vagy saját?

Második voltam:-)

2011. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Adok Neki boltit is meg szoktam Neki én is főzni. Mindkettő ízlik Neki. Darabosat még csak üvegeset kapott... Lehet nekem is kicsit merészebben kellene próbálgatnom... csak nem túl jó evő és félek, hogy valamit elrontok és még ennyit sem fog enni.
2011. okt. 21. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ugyan úgy vagy ahogy én.A boltiból nekem sem eszi meg a darabosat.Állítólag mert nem ízlik neki.Aztán elkezdtem csipegetni a miénkből és ezt megeszi.A mai napig nem eszi meg a bolti darabosat.Ezért kérdeztem rá hogy nem e te is így vagy vele.Ha gondolod írj privit.Szívesen válaszolok!:-)
2011. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!