Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 8 hónapos babátok?

Miket tud 8 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Kislányom még nem ül,csak félig,de a babakocsiban már sokszor ülve kapaszkodik.Kúszik,néha emelgeti,oldalra dönti a popiját.Felismeri a kutyákat,örül nekik(nincs kutyánk. Most ennyi jutott eszembe.Ütögeti a tárgyakat,kezével vagy egy másik tárggyal.

Mit kellene tudnia?


2011. okt. 12. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valtozo. Az en fiam mar masfel honapja stabilan ul, magatol felul, maszik, felall, de meg nem megy. Jatszik, megfogja a targyakat, kiemeli oket a tartobol, visszarakja. A kutyat nagyon regota figyeli, nyul fele. Mama, baba, e e e e es a tobbit mondja. Hirtelen ez jutott eszembe.
2011. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hósan kezdett mászni és akkor ült le egyedül is úgy, hogy kitolta oldalra a popsiját.Amúgy segítséggel előtte is viszonylag stabilan ült.A babakocsiban ő is felhúzta magát ülésbe, csak mikor elfáradt eldőlt:)

Kipakolt mindent a játékos dobozáből (kartondoboz)és amellett próbált először felállni, de kb a harmadik próbálkozás és üvöltés után rájött, hogy stabilabb cucc kell ehhez.

(,5 hósan felállt, azóta mindenütt ezt teszi ha talál kapaszkodót magának.2 nap alatt jött rá, hogy hogyan tud eljönni onnan sérülés nélkül, ahol éppen áll.

Összefüggéstelenül halandzsázott de azt hibátlanul, sőt ha halandzsáztunk neki utánozta is!De egy alap szót már nem lehetett kihúzni belőle(PLmama, papa, baba, apa ilyesmik)csak úgy ha sokszor mondja egymás után.

7 hós korától pápázik, 8 hósan mjár a többi gyereket is figyeli és mosolyog rájuk meg kacag nekik.

A kutyákat ő is csípi :)

Most 9 hós, már kapaszkodva, oldalazva lépeget a bútorok mellett

2011. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyan még nincs 8 hónapos, de már nem sok hiányzik. :)

Az etetőszékben, hintában felhúzza magát, és ücsörög.

Kúszni próbálgat, de inkább gurul. Négykézlábra áll és hintázik, néha kitolja oldalra a popsiját.

Tudja, mi az, hogy kutya, cica, lovacska, lámpa, vonat, meg mostanában egyre több mindent. De ezeket már kb. 2 hónapja felismeri, ha kérdezed, megkeresi a tekintetével.

Ismételgeti, amit mondunk neki. Pl. lámpa-ámba, labda-abda, hoppá-oppá.

A dobozból kipakol, de vissza még nem. A hűtőről lepakolja a hűtőmágneseket.

Van egy játéka, amin forgatható egy propeller. Na, azt ő 2 ujjal pörgeti. Nagyon profi benne. :)

2011. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, odamaszik barhonnan, ha hivom:)
2011. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam pontról pontra ugyanazokat tudja, mint a te babád. Most 9 hónapos, és 11 héttel hamarabb született (korrigáltan 6 hónapos lenne).
2011. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bogyo110 ***** válasza:
az én kislányom 8 hónapos .Mostmár ügyesen kúszik ,de még mindig jobban érdekli a gurulás stabilan ül igaz csak ha én leültetem a szönyegre igy akár egy órát is eljátszik ha elfárad előre kúszik és gurul játszani:álni még nem áll mászni se mászik,viszont mondja hogy dádá,nem.dedede és most kezdi a dbetüt használni süti a pogácsát és tapsol is:hát kb ennyi jut most eszembe.
2011. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!