Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy ha egy babának...

Igaz az, hogy ha egy babának nem segítünk a járásban akkor elöbb elindul?

Figyelt kérdés
Úgy értem ,hogy nem fogjuk meg a kezét és sétálunk vele.
2011. okt. 19. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem fog előbb v később elindulni, csak egészségesebb lesz. Mivel, h te emeled fel és járatod, akkor azok az izmok, szalagok, izületek kezdenek, el dolgozni, amik még fejletlenek. Ha hagyod, h a babád a saját tempójában, érettségi fokának megfelelően sajátítsa el, amit tud, akkor baj és megerőltetés nem lesz belőle.
2011. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Igaz. Ha fogod a kezét,akkor nem tanul meg egyensúlyozni és esni is. Mindkettőre szükséges van,hogy tudjon magabiztosan járni. Nem kell semmit siettetni.
2011. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem, előbb megy, ha segítik, de akkor idő előtt is elindul, ami okozhat gondokat (még nem erősödött meg a csontja, gerince annyira, hogy elbírja a terhelést).

jobb ráhagyni, hogy dolgozzon meg a járásért amikor eljött az ideje.


valamint ha nem szokja meg, hogy anyába kapaszkodva járkál, akkor feltalálja magát, és szépen a bútorok mentén, azokba kapaszkodva fog menni. ami sokkal könnyebb megoldás.

2011. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos a lányom.6,5 hónaposan felült, rá 2 hétre fel állt.Soha nem erőltettem!!Azóta is a bútorok mellett rohangál, meg tolja maga előtt a széket és megy utána.Néha megfogom a kezét poénból, de utálja, tépi ki magát.Én is aggódok, hogy esetleg O lába lesz, mert szerintem azért elég korán fel állt, akár csak az apja, és neki elég kemény O lába is van.De hát nem tudom a csajszik lenyomni, hogy nem szabad.Ez az ő tempója.Szerintem sem szabad erőltetni, minden bébi maga tudja, hogy mikor mi jó neki.
2011. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy előbb megy e vagy sem. De az én gyerekeim mindketten későn indultak el, 15 hónaposan, soha nem sétáltattam kézenfogva őket. Viszont az unokatesójuk most 1 éves és már 1 hónapja kézenfogva járkál, de semmi jele, hogy el akarna indulni egyedül. Pedig már 6 hónaposan felállt. Mindenki azt hitte, hogy majd hamar elindul. Én nem sétáltatnám, lehet, akkor már elindult volna.
2011. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónaposan állt fel először.Én soha nem fogtam a kezét és nem járattam.Nem láttam értelmét.

9 hónaposan úgy futott már,hogy alig lehetett utolérni.És megnyugtatok mindenkit nem lett O lába.Az tény,hogy volt gondunk a lábtartással egy időben de mára már ez is elmúlt.

2011. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sosem járattam az elsőt és 15 hónaposan indult el,míg a másodikat a mamák állandóan sétáltatták és 11 hónaposan már szaladt!!!
2011. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!