Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos kisfiam ökölődik a...

8hónapos kisfiam ökölődik a darabos ételektől, a ti babátok mikor fogadta el?

Figyelt kérdés
Adtam neki bébiételt meg itthon főzöttet,de folyamatosan ökölődik,tőle meg kiköpi,ha összeturmixolom akkor minden oké és megeszi.Két foga van alul.Ha adok neki egy pici darabot a saját kenyeremből,kiflimből azt minden gond nélkül lenyeli.Ötletek?
2009. máj. 2. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez van. gondolom később fogják elfogadni. én nem aggódom e miatt.

ökölődik=öklendezik ugye? csak mert igy még nem hallottam.

2009. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos a kisfiam 6 foga van és most kezdte el enni a darabosat. Mikor még kettő volt neki( akkor volt 8 hónapos), ő se ette és öklendezett tőle:)
2009. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi csajok,igen, öklendezik tőle de nagyon,akkor még várok vele,csak a 8hónapos bébikaják is darabosak és azt sem eszi meg,akkor marad a turmix.Boldog babázást mindenkinek.
2009. máj. 2. 09:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is próbálkoztam mindig ezzel a darabos kaja dologgal mert mindenhol azt hangoztatták hogy juj 10 hónapos meg 1 éves és még nem nyeli a darabost?

Aztán szerencsére egy gyerekorvos megnyugtatott, hogy a fiam sokkal okosabb mint azt gondoljuk, mert ha rágás nélkül (metszőfoggal elég nehéz pépesre rágni vmit) nyeli a kaját úgy megterheli a hasát vele.

És igaza is volt mert sokszor ami le is ment répadarab meg ilyesmi az aztán ott volt a pelenkában egyben.

Így beletörödtem hogy egyszer csak eljön az idő mikor nem fog öklendezni tőle, mert ennek sok értelme nem volt hogy lenyelt esetleg nagy nehezen pár falatot, majd az egészet visszahányta ha megérzett a következő falatban egy darabkát.

Így én felhagytam vele, alkalmazkodtam a saját tempójához és 14 hónaposan jutottunk el odahogy megeszi a 8 hós meg 11 hós bébiételt amiben darabok vannak:)

A gyerekek nem olvassák a tankönyvet így nem tudják h már rég csinálniuk kéne vmit elvárás szerint:))

2009. máj. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem ette meg 8 hósan a darabos bébi ételt. Én is turmixolam neki. De arra azért figyeltem, hogy lassan, fokozatosan vezessem be a darabos dolgoakat. Pl főztem neki virslit, amit jól összekockáztam neki. ezt letettem az etetőszéke tálcájára (első alkalommal tányérral próbálkoztam, de kiborította a tartalmát a tányért meg összetörtem..)és onnan felcsipegette, megette. Első alkalommal negyedeltem neki a kis karikákat, de most már, hoyg lassan 10 hónanpos csak karikázom. Imádja, tetszik neki, hogy maga ehet. Most már egyre kevesebb dolgot turmixolok pépesre, inkáb hagyon benne némi darabosat, és azt kel mondanom, hogy szépen megtanulta, hogy hogyan kell rágnia. Nekünk llul, fellül van 2-2 fogunk, de az inyével nagyon ügyesen tud rágni. (tapaztalat, árszór beleharapott az újaba.) Szóval, csak nyugodtan! Majd szépen megtanulja, minden gyereknek van saját üteme. Fokozatosan szoktasd hozzá. Most már a húsi levesben, amit adok neki, a répát simán, csak vilával töröm össze, és szépen megeszi. Rájött, és nagyon ügyesen megtanulta.:) Sok sikert hozzá.

KoBa

2009. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,én is így gondoltam,hogy majd megérik rá nincs elkésve még semmivel,addig is marad a kifli csócsálás:D,meg a kóstolgatás azt imádja!!
2009. máj. 2. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nyolc hónapos, és 7 db metszőfoga van kint. De metszőfoggal nem lehet őrölni!, csak harapni, tehát nem várható el, h' különösebben darabos, kemény kajákat megegyen. Mi sem egybe nyeljük le az ételt! Ezen kívül veszélyes is, mert pl. a kenyérhéj, meg kiflicsücsök, meg minden olyan étel, ami nem esik elemeire a nyáltól, megakadhat a torkán, ha nagyobb darabot harap. A babák nem véletlenül nem akarják elfogadni az ilyesmit!
2009. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8 hosan meg nem ette, de 10 honaposan megette a darabos kajat, elotte az en kisfiam is oklendezett tole. En nem eroltettem, nem probalkoztam sokszor darabossal, en is pepesitettel etettem, 10 hosan ujra megprobaltuk, es akkor mar megette egybol. Ne eroltesd te sem, probald ujra 1-2 honap mulva, hatha akkor mar lemegy gond nelkul.
2009. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!