Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény tornával túl lehet...

Dévény tornával túl lehet "stimulálni" egy babát?

Figyelt kérdés
Lehet túlzásba vinni a kezeléseket?
2011. okt. 15. 21:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem normális ami a babáddal történik.

Mi nem járunk gyógytornára, és ennek ellenére a lányom 10 nap alatt tanult meg felülni,felállni, mászni. És az első felállástól számított másfél hónapos belül megtetten az első önálló lépéseit kapaszkodás nélkül. Tehát 10.5 hónapos kora óta jár önállóan.


Ha ezt nézzük, ez is gyors tempó, és nem mutattuk neki, úgy voltam vele,majd ha megérik rá csinálja, és tette i szépen a dolgát:):):)


Viszont az éjszakák nálukn is gondot okoztak,minden nagyobb mozgásfejlődési formánál elgalább egy, de inkább két hét volt a kínlódás. Sehogy sem akart aludni,vagy a forgást gyakorolt,avagy amászást, vagy ott álldogált a kiságyban és a fáradságtól sírt. Ez szerintem a legtöbb baba élteében jelen van.

2011. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ, akkor megnyugodtam.


Kisfiamnál nem volt ez, legalábbis nem emlékszem, hogy ennyire megviselte volna a mozgásfejlődése. Igaz ő csak 8 hónaposan ült fel és utána mászott, 9hónaposan állt, és 11,5 indult el önállóan. Ő lassan csinálta, fokozatosan.

Pedig rendkívül mozgékony baba volt, most is rohan egész nap.


Kislányomat amikor 4 hónaposan látta a neurológus, azt mondta, hogy ez a gyerek nem fog elindulni 1,5 éves koránál előbb, annyira lusta, még a fejét is lógatta ülésbe húzásnál.

Evett- aludt 4 hónapig:), mást nemigen csinált. Mostmeg:D

Ez a Dévényes egy csoda, komolyan.


Akkor nem aggódom.

köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat

2011. okt. 16. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!