Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény tornával túl lehet...

Dévény tornával túl lehet "stimulálni" egy babát?

Figyelt kérdés
Lehet túlzásba vinni a kezeléseket?
2011. okt. 15. 21:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
alapvetően nem. Ahhoz ötszörös adag kéne
2011. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ötszörös adaggal sem. Ilyen korban ez ahhoz hasonlítható, mint mikor egy felnőtt ember sportol. Max annyira elfárad a baba, hogy semmire nem lesz energiája, de alapvetően kárt nem tesz a babákban.
2011. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
"Max annyira elfárad a baba, hogy semmire nem lesz energiája,..." - tehát túl lesz stimulálva.:)
2011. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

4 hónaposan nem tudott hasalni, mert kacska volt a keze, szülési sérült, csak lógatta,így hasalni sem tudott.

Azóta jár a Dévény tornász.

6 hónaposan egyedül felült a lányom

7 hónaposan már szépen kúszott (forgott is minden irányban), most 7,5 hónaposan feláll az ágy mellett a pihenőszékébe kapaszkodva és álldogál. Mászik rendesen, ül szépen.

Éjjel óránként sírva ébred, altatásnál vergődik, alig tudom elaltatni.

2-3hónapja még nyugodtan elaludt és átaludta az éjjelt.


Mi a véleményetek?????

2011. okt. 15. 21:42
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
kétlem,hogy a torna az oka. inkább fog
2011. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nincs egyetlenegy foga sem még. Nem látom, hogy jönne, nem nyáladzik, nem rág túlzottan, széklete is inkább darabos, mint lágy.

De azért bekentem dentonixal vagy mivel, de akkor is felsír.

2011. okt. 15. 21:48
 7/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:40


A túlstimulálás maradandó szövődményekre értendő. Szerintem a kérdező is erre gondolt.

Az, hogy kezelés után sokat alszik nem maradandó állapot.

2011. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy túl gyorsan csinál mindent a korához képest és az agya még nem érte ezt utol vagy valami ilyesmire és ezért vergődik, sír fel, álmában is csatangol, feltérdel, kúszik, felül.

Az idegrendszere nem érett a mozgásához-erre gondolok.

2011. okt. 15. 22:03
 9/22 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondolod, amit legutóbb leírtál! Neki persze fontos volt a torna a keze miatt, de engem pl óva intettek a neonatológusok ettől! Pedig a kisfiam 28 hétre született. Azt mondták, hogy mivel nincs semmilyen mozgásszervi betegsége, ne vigyük gyógytornára, mert bármennyire is szorgalmazzák a gyógytornászok (ez is egy komoly üzletág, és nekik is meg kell élni valamiből-ezt az orvosaink mondták, én is meglepődtem!!), a beteg babákon kívül egyiknek sincs rá szüksége! Valóban gyorsabb lesz a mozgásfejlődésük, csak éppen nem a saját tempójukban fejlődnek, és bizony nagyon fájdalmasak is tudnak lenni a kezelések. Ezt sem én találtam ki, hanem neves koraszülötteket ellátó, tapasztalt orvosok! Ennek ellenére nagy divat lett gyógytornára vinni a piciket, pedig a nevében is benne van, hogy "gyógy" torna.

Nem tudom, kinek van igaza, de én nem vittem a kisfiamat, és 6 hós korára mégis utolérte magát a mozgásfejlődésben.

2011. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22.12-es vagyok. Még annyit, hogy ha orvosilag már nem indokolt, és rendbe jött a keze a picinek, én nem vinném többet tornára a helyedben, vagy legalábbis lassítanék, ritkítanék az alkalmakon. És ha lehet, ne gyógytornászt, vagy dévényest kérdezz meg ez ügyben, hanem gyermekorvost, ortopéd szakorvost! :)Nagyon sajnálom szegénykét, hiszen így ki sem tudja magát rendesen pihenni!
2011. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!