Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszatérjek az éjszakai...

Visszatérjek az éjszakai etetéshez?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám.Hónapok óta nem eszik éjszaka már,de mostanában többször felébred,sírdogál,aztán ha megsimizem sokszor visszaalszik,de van hogy ki kell vennem ,és kézben alszik tovább.Tegnap este 6-kor ette meg a vacsiját,amit 7-1/2 8-kor szokott,és 8-kor már aludt,viszont 11-kor ugynugy sírva ébredt.Csináltam neki tápszert,és bizony 160-at megevett.

Most teljesen bizonytalan vagyok,lehet hogy éjjelente éhes ? Nem akarom éheztetni,szerintetek mit tegyek?

Amúgy vacsorára 200 ml körül szokott enni.Tápszert mindig.Kevés lehet???


2009. máj. 1. 13:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem éhes lehet.AZ ÉN KISFIAM 5 HÓS,sajna már kevés a tejem , így este ő is tápszert kap, szintén 200ml-t,de hajnalban ő is sír, mert éhes.Te fiacskád meg 9 hós,biztos kevés neki a tápi.

Ancsy

2009. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy éhes,de a szopómozgás(cumisüvegből is )megnyugtatja.Lehet az éjjeli felriadásának oka fogzás,még akkor is ha ép nem bújik ki a foga.15-18 hónapos koráig 16 foga lesz,ezek a csontban növekednek,és fájhatnak. Azt figyeltem meg mind a 2 gyerekemnél+barátnők is tapasztalták,hogy amikor új mozgást tanulnak a babák,attól éjjel nyugtalanabbak lesznek.KITARTÁS!
2009. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az én fiam is elkezdte újra az éjszakai evéseket. 8 hós lesz. 7 hós koráig működött a nem eszünk éjjel dolog, aztán újabban felkel 1 óra körül, és bevág 180 ml körüli tápszert. én arra gondoltam, attól lehet, hogy már csak reggel eszik tápszert és este tejpépet, a többi gyümi, zöldség, főzelék, ilyenek. lehet, hogy ezek ugyan táplálóak, de valószínűleg hamarabb megemészti őket, és ezért éhezik meg. nálunk nagyjából összefügg azzal az időszakkal, hogy sokkal többet kakil. EGy ideig sokat szenvedtünk, 2-3 naponta volt kaki nagy erőlködés után, most meg szinte minden étkezés után van. És mita így van, azóta kel fel éjjel enni. valahogy átszaladnak rajta az ételek. Nem lehet nálatok is hasonló gond?
2009. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tápszer mellett napi 1x volt kaki,a hozzátáplálás óta valóban többet,napi 3x.kb.Lehet igazad van.
2009. máj. 1. 14:52
 5/16 anonim ***** válasza:
Prónáld meg megemelni az adagot. Nálunk is ez volt a gond. Mondjuk az én lányom már cirka 300 ml-nél tart. (a doboz szerint ennyi az adagja egy 11 hónapos babának)
2009. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is így jártam,biztos,h éhes.Nála is azóta van,mióta nem csak tápszeres és anyatejes,hanem mindent eszik.Naponta 2x-3x is kakil.Az is lehet,h kevés,az én kisfiam ennyi idősen kb.240-260 ml-t evett(most 11 hós,280-300 ml körül eszik)Most,ha nem eszi meg a mennyiségét,mert nem olyan éhes este,felkel éjszaka,és eszik.Sztem adj neki enni.
2009. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nehogy újrakezdd az éjjeli etetést, soha nem lesz vége!!!!

Lehet, hogy csak szomjas! Vagy a foga miatt sír.

Este adj neki essetleg többet

Nem mindenre az éhség a magyarázat,mint ahogy egyesek gondolják...

2009. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok,látom ebben is megoszlanak a vélemények.Azért gondoltam hogy éhes ,mert azért 160 ml-nél már lehet éhes szegény,és nem akarom éheztetni,viszont az utolsó válaszolónak is igaza van,mert éjjel inkább aludjon.Valahogy megprobálom akkor az esti etetést variálni,de nem tudom hogyan,ha elkészítem a tápszerét,210-et,és 200 ml -t eszik általában,vagy kevesebbet.

Mit csináljak szerintetek,hogy többet egyen ekkor,és ne keljen fel később?

2009. máj. 1. 18:22
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
A 17.49-es vagyok.Az utánam válaszoló kicsit téved...olyan nincs,h "soha nem lesz vége".Dehogy nem!!!Ha egyszer ezt igényli!És teával vagy vízzel nem fog jóllakni.Lehet,h ideig óráig vissza alszik,de úgyis felkel(ha tényleg éhes).És ha 160-at megeszik,akkor ÉHES!!!2 gyerekem van,mindkettőnél volt/van ilyen időszak.Nem biztos,h bármit is tudsz csinálni este,mert ha nem akar többet enni,bármit csinálsz,nem fog.És akkor meg fog éhezni éjszaka.Szval én úgy gondolom,ezt az időszakot ki kell bírni,és kész.És én nem gondolom,mindenre az etetés a megoldás-ahogy az utánam válaszoló feltételezte rólunk,éjjel is etetős anyukákról-de az éhséget nem lehet dajkálással,illetve sírni hagyással orvosolni...
2009. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

sziasztok! nem tudok konkrét tanácsod adni a kérdésedre, de leírom nálunk mi volt a helyzet.

6 hónapos fiam két héttel ezelőttig éjszaka 3-4 óránként evett, nap közben pedig alig tudtam 140-150 ml-t beletraktálni 4-5 óránként.

aztán doki javasltra tápszert váltottunk, 2-re, más márkára. azóta megeszi napközben az adagját (cirka 2 dl, de eszik gyümit, főzit is), éjjel pedig nem kajál. a doki szerint rossz szokás volt és nem szerette már a korábbi tápiját.

az első héten pár korty vizet ivott ha felébredt, de az a tapasztalatom, hogy elég megpuszilgatnom és szépen visszaalszik. jön a foga is.


milyen tápszert eszik? lehet, neki már 3-as kellene (?)

és tényleg emelheted az adagját, az én fiam ma este majdnem 3 dl-t evett meg.

szóval előbb én is "trükköznék" a helyedben, mielőtt visszatérnék az éjjeli etetéshez. ezek a csöppek tudnak simán enni álmukban, ha van hely a pociban :) de nem biztos, hogy kell is nekik (persze, sokan valóban igénylik az éjjeli evést és ez úgyis pár nap alatt kiderül).

2009. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!