Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthat magának a kisfiam,...

Árthat magának a kisfiam, hogy "megtalálta" a fütyijét? Erre a letapadásos-felrántásos dologra gondolok, mert nem túl kíméletesen bánik vele.

Figyelt kérdés
Aggódok, hogy kárt tesz saját magában. Mit tehetek? Próbáljam nem engedni neki?
2009. máj. 1. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát a tehetségtelenebb csajok is elég keményen fognak bánni a farkával később:) Nem írod mennyi idős a srác. Azért fontos, mert amíg nincs pszihésen is nemi jellege, addig semmi különös gond nincs a tiltással, nem különbözik attól hogy pl: ne dobáld szét a játékaidat. Ellenben ha már érzi, hogy ez valami más jellegű dolog, akkor komoly kárt tehetsz benne nem csak a tiltással de egy egyszerű rászólásaal is. Akár 4 évesen is gond lehet ebből, szóval adj több infót.
2009. máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj, nem ennyire gáz a dolog, csak fél éves múlt és most fedezte fel, hogy ott van neki, mint ahogy a lábát is felfedezte két hónapja meg a kezét is előtte. Csak hát ugye istenesen megrángatja, bennem meg felmerült hogy kárt tesz magában mert felrántja a bőrt és az össze-vissza szakad. Ebből a szempontból érdekelne hogy ilyen előfordulhat-e, történt-e már valakinél hasonló, egyáltalán honnan veszem észre, hogy baj van? Nem szeretném, hogy nagyobb korában derüljön ki, hogy valamit nagyon rosszul csináltam...
2009. máj. 1. 00:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Oké, értem. Kezeld úgy, mint bármely testrészt, amit veszély fenyeget, mivel a gazdája még túl kicsi. Ha pl közelít egy lépcső felé és félsz, hogy leesik, akkor is elkapod vagy valahogy csinálsz valamit. Ha nagyon durvának látod, ahogy a fütykössel bánik, fogd meg a kis kezét vagy bármit, ami eszedbe jut. El kall azomban mondani, hogy nem fog olyat csinálni magával ami fáj, mivel elég érzékeny terület, szóval nem fogja letépni magának vagy ilyesmi:)
2009. máj. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem fog ártani magának... megtalálta, teljesen normális dolog. ha fájna neki, nem csinálná, hidd el. nem buták, csak kicsik... engedd nyugodtan, semmi baja nem lesz tőle. gondolom pelenkát hord, így csak kicsomagolva fér hozzá, ami pár perc. meg a kádban. neki ez újdonság, ismerkedik vele. mint anno pl. a kezeivel.
2009. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fiam is rendesen tudja rángatni:) Én is úgy vagyok vele (hogy bár nem jó érzés nézni mert mindig azt hiszem h fáj neki) azért ha valóban fájna nem csinálná!!

Mikor az rovos kicsit felhúzta neki a bőrt, ne félj akkor sírt és ellökte a kezét, szóval nem szeret szenvedni szerencsére:)

Amúgy meg nem tudom h a bőr húzása mennyire fájdalmas, de azért ott nagyon rugalmasak a szövetek:))

2009. máj. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtattatok! Tudom még korai, de szeretnék ám majd unokákat :))
2009. máj. 1. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!