Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok kiigazodni a sírásán?

Nem tudok kiigazodni a sírásán?

Figyelt kérdés

13 hetes a lányom és még - vagy már! - nem tudok kiigazodni a sírásán..


Amíg 6 hetes volt, addig bevált a 'nee nee' és a 'heeh meg ehh' síráshangja. Tudtuk is, hogy mikor mi a problémája. De, ahogy betöltötte a 6. hetet el is tűnt .. megváltozott a sírása, az arc mimikája. Egyedül a hisztit veszem észre, mert akkor elkezd hüppögni.


De azt, hogy éhes-e vagy pelus probléma van-e, vagy álmos... nagyon nem! :/

Talán még az álmosnál az ásítás és a szem dörzsölés bejön, de ha ébredés után csinálja, akkor kötve hiszem, hogy az a gondja..

Ráadásul mostanság 1 órát alszik napközben minden alvásnál. Ami nem gond, ha fel kell, elnézelődik szépen csöndben.. de fogalmam sincs, hogy mikor éhes vagy mikor mi a baja.

A babakocsiban meg képes 4 órát végigaludni egyhuzamban ...


Próbáltam már a suttogó c. könyvet is, de kötve hiszem, hogy a lányom egyszerre lenne éhes, unatkozna, álmos lenne és örülne ...


Én lennék ennyire béna, hogy nem értem a jelzéseit?! Hogyan tudnék segíteni magamon?!


2011. okt. 13. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyermekem van 5 ,3,és 5 hónapos!!Fogalmam sincs milyen mikor éhes vagy álmos a sirása!!De annélkül is tudom,ha evett akkor 1 ora mulva nem lehet éhes igy valószinű álmos vagy bekakilt és igy tovább stb stb.Egyszerüen megtudod nézni van e vagy nincs e a pelusban.Szerintem az egy másodperc.Amig találgatod addig utánna is járhatsz:))))
2011. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondta,a pelust egy mozdulat megnézni (megszagolod, majd bedugod az ujjad hátul) ha nem a pelus van tele,akkor megpróbálod megetetni
2011. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez teljesen normális, hogy nem tudod.Én se tudtam...szinte soha, úgy, hogy én át ellenőriztem mindent amit felsoroltál, és ha nem találtam semmit, akkor rájöttem, hogy csak uncsizik.Egyre jobban nyílik a kis világ körülöttük, és mivel még nem tud mozogni ezért szükségük van ránk.Én ilyenkor kivettem, körbe vittem a lakásba, mutogattam neki a dolgokat.Imádta.Vagy csak egyszerűen pakoltam.Kiságyból ágyba, onnan hordozóba, aztán a baba kocsiba, vagy akárhogy, hogy mindig mást tudjon nézni.

Mikor 6 hónapos lett, és már el kezdett kúszogatni, ez szinte meg is szűnt, mert már oda gurult mindenhez, és nem volt már rám szüksége a helyváltoztatáshoz.Most 9 hónapos, és szabályosan rodeózik a lakásban, és csak akkor van sírás, ha álmos, éhes, vagy tele a pelus.Ja és ha borulás van.Most már tudom miért megy a sírás! :)

Kitartást.

2011. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még az 5. gyerekemnél sem síráshang alapján jövök rá, mi a baja, hanem ahogy előttem is írták, kikövetkeztetem. Egyedül az éjszakai szopi utáni "ne hagyj egyedül" bömbölés egyértelmű, főleg, mert azonnal csönd lesz, amint felveszem.
2011. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!