Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba láb-, kézlenyomatot,...

Baba láb-, kézlenyomatot, miből készítsek otthon?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy liszt, víz és só összedolgozásából tudok ilyen masszát készíteni, de milyen arányokban? Valaki készített már ezzel a módszerrel? Köszi előre is!
2009. ápr. 30. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:

pont 1ik nap kérdeztem, és kaptam is receptet:)


0,5 kg liszt

. 0,5 kg só

. kb. 2 dl langyos víz


Először keverjük össze egy tálban a lisztet és a sót, majd kevergetve adjuk hozzá a vizet. Azután gyúrjuk össze a masszát, és letakarva hagyjuk mintegy 30 percig állni.


Mielőtt még hozzákezdenénk a formázáshoz, ügyeljünk a következőkre:


. a kész massza a száradás után legyen száraz-rugalmas, így lehet könnyen formázni.

. ha a massza túl lágy, adjunk még hozzá egy kis lisztet (ne sót).

. ha a massza nagyon száraz, ne öntsünk hozzá vizet, csak nedvesítsük meg a tenyerünket, és gyúrjuk át még egyszer a masszát.

. amíg formázunk, a maradék masszát takarjuk le, hogy a felülete ne száradjon ki.

. a maradékot ne csavarjuk alufóliába. Tegyük fedeles műanyag edénybe és így hűtőszekrénybe, de ne tartsuk tovább két napnál, mert akkor a masszát már nem lehet felhasználni.

2009. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nemrég láttam a Rossmannban pont erre megfelelő gipszkiöntőt.
2009. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én gyurmát lapítottam ki (színeset) abba nyomtam a baba kezét. egy pár nap alatt megkeményszik magától.
2009. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tényleg, gyurma... eszembe se jutott :)

köszike

2009. ápr. 30. 20:37
 5/9 A kérdező kommentje:
de a receptet is nagyon köszike
2009. ápr. 30. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi süthető színes gyurmát használtunk. Ez a drágább megoldás, de szerintem a legszebb és legtartósabb. Ajándékba kapták a nagyszülők és egy-két közeli barát.
2009. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Papírra is lehet lenyomatot készíteni. Mi kávéval kentük be a baba lábát, hogy ne kelljen összefestékezni. Persze gondolom a vízfesték sem káros, ha csak egy percig van rajta.
2009. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a rossmanosat vettem egy most született babának)csak azért nem cumi és hasonlók mert már van egy 2 éves fiuk és hát megvan minden)

Amúgy az első nagyon jó,régen én is csináltam ilyeneket,csak sütőben ki kell szárítani.Amúgy elég ragacsos az a massza,szóval olyan :S,de próba szerecsen

2009. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kávéval hogyan?
2013. jan. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!