Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már mond szavakat a 9-10...

Már mond szavakat a 9-10 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Elkezdte mondani,hogy pá-pá,mama ,papa,ennél már többet kéne mondania vagy elég ha még csak ezeket mondja?
2009. ápr. 30. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kéne többet mindania! Ez is nagy teljesítmény. Majd 1 éves kortól ugrik meg nagyon a szókincse.
2009. ápr. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
pfff! Nekem a 18hós fiam egy szót nem mondott még! szerinted???
2009. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Bocs, nem téged akarlak kritizálni, de biztos vagy benne, hogy ezeket a szavakat tudatosan mondta? Persze lehet, de olyan videókat láttam a neten, hogy egy 3! hós gyerek kimondta, hogy helló. Pedig szegényke csak úgy gügyögött, hogy ez hallatszott ki belőle. A szülők meg el voltak alélva, hogy milyen okos gyerekük van. Persze már 10 hósan mondhat szavakat, szótagokat, de nem kell mindent "elhinni" és beszédnek felfogni amit kiejt a száján. De az jó jel, hogy próbálkozik.
2009. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 9 és fél hós, ő is "mond" ilyeneket, hogy ma-ma, ba-ba, tá-tá, nem, de ezek közül talán csak a tá-tá tudatos (ez a pá-pá).
2009. ápr. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom fél évesen kezdte el, hogy baba baba baba, és igen intenzíven:-)Aztán jött a pápá, háp háp, mama, pipi, elég sok minden, de ezek el is maradtak, ahogy jött a mozgásfejlődés. Most 10,5 hós, inkább mutogat és hümmög. De az apa, any (anya) nagyjából megmaradt, viszont szépen integet:-)

Szóval bőven elég, ha ezeket mondja, még ha nem is tudatos:-)

2009. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos 3 szót tud de azt profin: apa, anya, autó:)
2009. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudatosan mondja,mert köszönésnél integet és pá-pát mond,a mamát ,papát pedig akkor mondja mikor őket látja,úgyhogy nem mesélem be magamnak!
2009. ápr. 30. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!