Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hetes babám nem mindig...

12 hetes babám nem mindig akar hason lenni egy ideig el van majd nagyon rákezd sirni és a fejét is megtartja egy ideig és utána meg mint ha meg sem tudná emelni ez normális?

Figyelt kérdés
a védőnőm is azt mondta többet legyen hason ,hogy erösödjön a kis nyaka de ha egyszer nem bir ki a picim 2 percnél többet,mit csináljak? tanácstalan vagyok......
2009. ápr. 30. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volta a fő baj,utált hason lenni és mindig ordított.Nem erőltettem csak néha-néha 1-1-percre.Aztán 6-7 hós korára imádott úgy aludni(magától fordult hasra).Mára semmi gond 1 éves kisfiammal.Kitartás:-))
2009. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tedd hasra naponta többször (persze lehetőleg ne közvetlenül etetés után), maradj mellette és bíztasd kedves szavakkal! Csak annyi ideig hagyd így, amíg jól esik neki, ne erőltesd! Ha úgy jobban tetszik neki, hogy rajtad fekszik, akkor feküdj hanyat és rakd a mellkasodra. Biztos szívesen nézegeti majd az arcodat, és észre se veszi majd, hogy erősít:)
2009. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is ezt csinálta. Szerintem evés előtt egy kicsit mindig tedd hasra, de tényleg csak addig amíg ő szeretné. Hétről hétre egyre jobb lesz. Mi már 3,5 hónaposak vagyunk, és még mindig csak 5 perceket bír ki hason, viszont a végén már nem teszi le a fejét, hanem emelt fejjel kezd sírni. Ha meg a hasamra fektetem azt egyenesen imádja, óriásiakat vigyorog rám. Próbáld ki!
2009. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi 10 hetesek vagyunk és az enyém kb.1 perc után ordít. Kérdeztem a gyerekorvost még 5-6 hetes korában, hogy nem baj-e, hogy nem nagyon van hason mert utálja. Azt válaszolta, hogy nem baj ezek a picik még így vannak ezzel (az ő gyerekei is ilyenek voltak) csak 6 hónapos koruk környékén fogják majd megszeretni. Gondolom ha már magától fordul.

Megmondom őszintén, hogy nem szoktam hasra tenni ezért. Tegnap mondjuk pont megpróbáltam de ugyanaz mint eddig. Teljes kétségbeesés. Én is utálok hason lenni. Amikor viszont büfiztetem a vállamon, szépen emeli a fejét meg már az egész hátát pár hete. Szóval nem aggódom. Ne aggódj te sem. Így is fogja csinálni szépen amit csinálnia kell, nem kell erőltetni. Gondolom amikor felveszed neked is tartja a buksiját. Azzal is eléggé erősödik szerintem.

2009. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a biztatást ,igen tartja a kis fejét hosszasan mikor felveszem ezen én is meglepödtem ,hogy nem fekszik a válamra hanem kitartoan tartja még akkor is mikor büfiztetem..
2009. ápr. 30. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!