Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan kismama aki a...

Van itt olyan kismama aki a babája születése előtt volt bulémiás és/vagy anorexiás?

Figyelt kérdés
Pár éve küzdöttem vele, terhesség alatt nem volt vele gondom, viszont mióta megszületett a fiam, azóta nagyon küzdök a gondolattal, illetve a tettel. 4 hónapos a babám és nem anyatejes. Van/volt valaki ilyen cipőben?
2009. ápr. 30. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bulimias vagy, vagy anorexias?

Nem mintha barmelyik "jobb" lenne. Nekem is allando onertekelesi zavaraim vannak, de en nem vagyok betege. Sajnalom, hogy nalad igy alakult. Szerintem itt az ideje, hogy keress egy orvost, a babadnak szuksege van rad, es a tejedre. Mindenkeppen enned kell, es nem eheztetni magadat! Kerlek, menj el dokihoz!!!!

2009. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére Nekem fogalmam sincs, milyen érzés ez, de nagyon szörnyű lehet. Semmiképpen se engedd, hogy eluralkodjon rajtad, ha kell, kérj segítséget szakembertől, mert az esetek többségében (a neten található infók szerint) ebből egyedül szinte lehetetlen kilábalni. Tényleg fordulj dokihoz, a babád érdekében is, és fel a fejjel, drukkolok Neked! :-)
2009. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még küzdök azzal, hogy egyek, mert emlékszem, régen mennyire fáradt és ingerült voltam, és tudom a fiammal nem tehetem meg. De küzdelem. Most még csak néha kihányom a kaját, de régen kb egy hétig nem ettem, utána egyszer ettem amit viszont kihánytam.
2009. ápr. 30. 08:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a babád érdekében...mi lesz vele ha te majd járni sem tudsz a gyengeségtől....a családban nem tudsz segítséget kérni??? legyen veled vki a nap folyamán, aki segít enni, támogat....
2009. ápr. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A 8:55-ös vagyok. Nagyon sajnállak, tényleg, és együtt érzek, már amennyire ez lehetséges. Szerintem még pont időben lenne, ha segítséget kérnél, mert nem lenne jó, ha odáig fajulna a helyzet megint, mint amit írtál. Enni kell, a szervezet csak így jut energiához, és az kell, hogy a pici babáddal élvezhesd az együttlétet. Mindenképpen keress valami szakembert, aki tud segíteni, ne hagyd, hgy elfajuljon a helyzet. Fel a fejjel. :-)
2009. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

tényleg muszáj lenne pszichológushoz menned vagy pszichiáterhez,gondolom nem kell az okokat részleteznem.

A táplálkozási zavarnak nagyon mély gyökerei vannak,gondolom nem csak az motivál a tettre,hogy kicsit felszedtél pár kilót (ha egyáltalán felszedtél). Kényeztesd kicsit magad, főzz inkább diabetikus kajákat,abból ehetsz rendesen,férjed is jóllakik!

A terhességi hormonok is biztos közre járnak abban,hogy újra előjött,és tényleg kérj szaksegítséget,mert ebből depresszió is lehet!

2009. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem egy közeli barátnőm szenvedett anorexiában a terhessége előtt. Az az érdedekes, hogy mostmár kilenc hónapos a kisfia és rengeteg teje van. De nagyon vékony, éppen hogy a határt súrolja, szerintem még mindig játszik ezzel a dologgal. A babát nem fogja hátrány érni, mert ő elveszi magának, ami kell, de ő sajnos rá mehet egészségileg. De mintha nem fogná fel! Nagyobb az elhízástól való félelme. Ő kapott már egy német klinikán is kezelést, akkor tényleg normális volt a súlya, de most ismét nagyon vékony, bár ő ezt nem érzékeli. Szerintem jó, hogy te erre ráéreztél és foglalkoztat a téma! Én csak egyet nem értek, hogy honnan jön belőle az a sok tej? A babád lehet, hogy a betegséged miatt nem anyatejes? Vagy nem volt tejed?

Szerintem azért is fontos, hogy kérj segítséget, mert ezeket a magatartásmintákat a baba is érzékeli és átveheti tőled!!!

2009. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok.


A ferjed nem tud segiteni? Vagy nem veszi eszre a problemat? Miert erzed magad kovernek?

2009. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
világ életembe más képet láttam magamról. (ezt onnan tudom, hogy amikor visszaláttam a régi képeimet akkor azt mondtam mi bajom volt magammal) A párom ugyn látta hogy drasztikusan fogyok, de azt nem akarta, akarja elhinni, hogy mi a gond.
2009. ápr. 30. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!