Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor GYED "után" mennyi...

Most akkor GYED "után" mennyi szabi jár?

Figyelt kérdés

Ha két évig leszek itthon a babával, utána mennék vissza dolgozni, akkor csak egy év után jár szabi? úgy tudtam eddig hogy két év után, de tegnap olvastam egy kérdést és abban egy évet írtak.

S ha én kiszeretném venni, és nem pénzben megváltani, lehetséges? vagy kötelezhetnek a pénzbeni kifizetésre? ugyanis visszamenni nem tudok a régi helyre, eléggé rossz viszonyban váltunk el, viszont nem tudom találok e munkahelyet és húznám az időt a munkanélküliig.


2011. okt. 10. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

nekem 2 Gyed után, 93 nap jár a tgyás+gyed idejére. Nem tudom pontosan hogyan oszlik meg a két gyerek között.

A munkáltatóm azt mondta, h köteles vagyok kivenni és ő köteles kiadni, nem fizetik ki. Állami szférában dolgozom.

A magánszféra teljesen más, ott legtöbb esetben a munkaadó "diktál".

2011. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor van tgyás+gyed és ismét tgyás+gyeded? és így összesen 93 napod?
2011. okt. 10. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

szia

igen így van. És a ezalatt a szabadság alatt is jár szabadság :-), mivel aktív vagy. Ezt persze nem lehet csúsztatni, ehhez kell hozzácsapni.

Tehát: én okt mentem vissza dolgozni, (aktív dolgozó lettem), okt-dec jár a rendes szabadság, mintha ténylegesen dolgoznék. Ezt a hosszú szabadság folytatásában kell kivennem, így 93+8 nap szabim van.

2011. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
visszaolvasgattam a kérdéseket és azt vettem ki hogy megszavazták a harmadolást, azaz a tgyásra + gyed felére jár szabi. viszont nem írják hogy ez kikre érvényes? azaz pl én tavaly aug. szültem, rám is érvényes vagy csak aki azután megy tgyásra?
2011. okt. 10. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezidáig a szülési szabadság teljes idejére (optimális esetben tgyás) és a gyerek nevelése céljából kapott fizetés nélküli szabi (optimális esetben: gyed) első évére járt szabi. Most ez utóbbi egy év változott fél évre, de csak azoknak akik ez után kezdik el, magyarul rád még a 168 +365 nap (tgyás + gyed első éve) vonatkozik.
2011. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!