Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet a nyirokcsomó...

Mitől lehet a nyirokcsomó duzzadt?

Figyelt kérdés
10,5 hós kislányomnak szájfertőzése volt egy hónapja/afta,herpesz szájon belül és kívül/ és vírusos torokgyulladása.Akkor kapott antibiotikumot,ecsetelőt,két hét alatt rendbejött.Rá 1-1,5 hétre elekzdett folyni az orra,nem szines ami kijön,de sűrű cuccot szívok ki neki belőle.Pár napja észrevettem,hogy bal oldalon a nyaki nyirokcsomói duzzadtabbak,ill.az álla alatt is ugyan ezen az oldalon,és van megint egy aftánk,ami tegnapra jööt elő,de ecsetelem.Láza nincs,eszik rendesen,kap homeós bogyókat orrfolyásra és az aftára is + aloe vera gél,cebion csepp,tantumverde spray,calcimusk.Nem szeretném ha megint antibiotikumot adna neki az orvos,ezért itt érdeklődnék tapasztaltabb anyukáktól,hogy jól csinálom e így vagy irány az orvos...Gondoltam én addig nincs nagy gáz,míg eszik,alszik rendesen és jókedvű.Köszi előre is a válaszokat! :)
2011. okt. 10. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a hangulata, alvás-evés és láztalanság a legfontosabb. Sajnos ilyen aftával kapcsolatban nincs tapasztalatom, viszont volt más jellegű fertőzése a fiamnak, a nyirokcsomói duzzadtak voltak, és azt mondták, hogy az normális. A betegség már rég elmúlt, de a nyirokcsomók maradtak. Állítólag ez normális, valaki így él, hogy nagyobbak a nyirokcsomói.
2011. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha magamból indulok ki, akkor herpesz, afta miatt simán lehetnek duzzadtabbak a nyirokcsomók. Ha begyullad egy picit az ínyem - még akkor is bedurran. - Így védekezünk. :)
2011. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

11:46

Még valami: én úgy hallottam, hogy 6 hét is eltelhet mire visszahúzódnak a csomók.

2011. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel nyirokcsomó duzzanatot okozhat ezer dolog, én megnyugtatásul mindenképpen orvoshoz fordulnék, még akkor is, ha esetleg nem váltom ki az antibiotikumot, mert úgy látom jónak (megjegyzem, és az orvosra hallgatnék).

Lehet vírus, baktérium, gyulladás, afta, gyerekbetegség, de rák is.

Jó, nyilván ez utóbbira gyakorlatilag nincs esély egy babánál, nagyon ritkán fordul elő, de az óvatosság nem árt. Engem megnyugtatna, ha az orvos azt mondaná, hogy az afta miatt van.

2011. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Daganatos betegségeknél a nyirokcsomó fájdalmatlan!!!
2011. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!