Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összezavarná e a babát, ha 3...

Összezavarná e a babát, ha 3 nyelven beszélnénk előtte?

Figyelt kérdés
Ugye a kétnyelvűség elég gyakori példa, mikor az anya is és az apa is egy adott nyelven beszél a babához. De a mi helyzetünk speciális, ugyanis én sem beszélek a párom nyelvén és ő sem az enyémen, így mi egymás között az angolt használjuk. Namármost akkor a baba tőlem a magyart hallaná, a páromtól a saját nyelvét, amikor pedig mindketten mellette vagyunk, akkor az angolt. Nem zavarná ez össze? Meg tudná így tanulni anyanyelvi szinten a nyelveket?
2011. okt. 9. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen család is van szép számmal :) Azt olvastam, hogy maximum egy picit később kezdenek el beszélni, de ezen kívül más következménye nem nagyon van. Meg most őszintén, mégis mit tudtok csinálni? :) Veled magyarul beszél majd, a pároddal a párod nyelvén, de érteni fogja az angolt is, sőt, valószínűnek tartom, hogy ha majd mindkettőtökhöz egyszerre akar beszélni, akkor angolul fog beszélni. Persze nem rögtön azonnal, de ez általában így szokott kialakulni.
2011. okt. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm anyja orosz, apja török, magyarul pedig az oviban tanult meg :) ennek köszönhetően 3 "anyanyelve" van :)
2011. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen :)

baratnomeknel is ez a helyzet :)

Baratnom magyar ferje irani es angolul beszelnek egymas kozott.

Baratnom magyarul a ferje farsiul beszel a kisfiuhoz , de az angolt is ugyan annyira hasznaljak.

Magyarul es angolul ugyan annyira ert a kisfiu a farsit keveset hallja de idovel azt is megerti teljesen :)

most 15 honapos es nagyon okos a kisfiu :)

2011. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

A testvérem ugyanebben a helyzetben van.

Ő magyar, a felesége spanyol, de egymás közt angolul beszélnek.

Már 3 gyermekük született, az öcsém velük csakis magyarul beszél, a felesége spanyolul.

A gyerekek egymás közt spanyolul beszélnek, de az apjukkal, vagy ha itt vannak, akkor velünk is automatikusan magyarul szólalnak meg.

Picit később kezdődött el náluk a beszéd ez igaz, de cserébe úgy nőnek föl, hogy 2 (netán 3) anyanyelvük lesz, ami rettentő nagy előny.

2011. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem zavarna ossze. A babak kihalljak a kulonbozo nyelvek kozti kulonbsegeket. Hogy megtanulna-e mind a harom nyelvet, vagy csak egyet? Azt sajnos nem tudom, de mindket vegletre tudok peldat a kornyezetembol.

Minden esetre vesziteni nem veszitetek semmit, szerintem probaljatok igy. (anyuka egy ketnyelvu csaladbol)

2011. okt. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugtatóak :) Remélem, idővel mind3 nyelven megértjük majd egymást. Egyelőre még nincs tervben a baba, de két napja késik a havim, így ma elmondtam "aggodalmamat" a páromnak. Az első reakciója az volt, hogy "Am happy! Let's have a baby", a második meg az, hogy milyen nyelven fog beszélni... aztán elgondolkodtunk ezen, de nem jutottunk dűlőre, hogy végülis helyes lenne e a 3 nyelvűségre nevelés. Kicsit előre szaladtunk na :)
2011. okt. 9. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, nem probléma.


Azért arra számíthatsz, hogy vagy kicsit később kezd el beszélni, és

hogy lesz egy időszak, hogy vegyesen kavarva fog beszélni, de ez kifog tisztulni.

Nálunk csak két nyelv van, és máshol is hallom, hogy aggódnak, hogy kavarás van, de már én is látom, hogy kitisztul.

So, go for a baby ! :-D

2011. okt. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik legnagyobb ajándékot adjátok neki!

Gondolj csak bele, mennyi munkánkba telik megtanulni egy nyelvet. Ő meg kap ajándéka plussz 2-őt :)

2011. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!