Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy néhány...

Miért van az hogy néhány babának nincs szüksége cumira és az ujját sem szopja?

Figyelt kérdés
Nem mintha rá akarnám szoktatni 8,5 hós kislányom, csak érdekel, hogy miért nem kellhet neki a cumi.
2009. ápr. 29. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak sem kellett soha a cumi,még sírni is kezdett,ha a szájába raktam.Megnyugtatja magát máshogy.Morzsolgat valamit,vagy valami.
2009. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen :)

Mázlisták vagytok!

2009. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy miért van nem tudom, de az én lányom sem cumizott, még cumisüvege sem volt. Szerintem azért nem kellett neki, mert nem is adtam a szájába, így nem is merülhetett fel benne, hogy az kéne.
2009. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3 hónapos koráig cumizott,és 1-2 hétig az ujját is szopta.

Ha jól tudom ez az érzelmekkel kapcsolatos.Régebben olvastam is valamit erről,de már nem emlékszem.Talán a feszültséget hozták vele kapcsolatba,de már tényleg nagyon ködös az írás,és hülyeséget nem akarok mondani.

2009. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam se cumizott. Anyós próbálta beleerőltetni még az elején(mert hogy az ő fiai nagy cumisok voltak), de az én drágám egyből kiköpte. De szerintem jobb is, nem szép látvány egy 1 éves gyerek cumival a szájában. Ja az ujját se szopta soha.
2009. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Az en kisfiam sem cumizik, es az ujjat sem szopja, de en sem adtam neki soha cumit. Szerintem 2 dologtol fugg: az egyik, hogy kapott e valaha cumit vagy sem, foleg, amikor meg egesz pici volt, a masik pedig az lehet, hogy mennyire nyugodt, kiegyensulyozott baba, es eleg e az a szopi mennyiseg neki, amit az anyatol kap, pl: akkor, ha nem ehes, csak megnyugtatasra vagyik. Ha az anya meg tudja nyugtatni mindig (pl: mindig mellre teszi, amikor a baba keri), akkor nincs szuksege cumira vagy az ujjszopasra. Szerintem.
2009. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam rengeteget szpizott, amennyit csak akart, amikor csak akarta, sokat volt a kezemben, bármi baja volt ringattam, énekeltem. Ennek ellenére cumizott. Akkor szokott rá, amikor a hasgörcsök kezdődtek. Egyszer kipróbáltam nála a cumit, megnyugtatta. Ettől még még ugyanannyit szopizott, ugyanannyit ringattam.

pár hét múlva megpróbáltam elhagyni a cumit, keserves sírás és ujjszopás lett a vége, nem volt szívem elvenni tőle és az ujjszopástól nagyon féltem, így maradt a cumi :)

2009. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi akartuk mert nagyon sírós, nyugtalan baba. Nem kellett sem cumi sem ujjszopi.
2009. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy azok a babák cumiznak inkább akiknek nagyon nagy a szopási igényük, meg hogy inkább a tápszese babaák szoktak cumizni. Érdekes van benne bizos valami bár az én lányom szopik, de nagyon nagy cumis, ő a cumival nyugtatja le magát és úgy alszik el. Örülj, hogy nem cumizik így legalább egy évesen nem lesz vele gondod, hogy leszoktasd.
2009. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!