Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is gondolja úgy, hogy...

Más is gondolja úgy, hogy telik az idő de nem könnyebb?

Figyelt kérdés
11 hós a babám és nem érzem azt hogy mivel már nagyobb könnyebb lenne. A nappali altatás egy tortúra, délután legtöbbször berakom az autóba és kocsikázunk mert mindig üvölt egy órát és nincs türelmem tovább altani. Rossz evő, a kajálásnál is mindig vívok. Hisztis, sokszor nem értem mi baja lehet...és így tovább.Persze imádom, de néha úgy elkeseredek.Csak az én babám ilyen?
2009. ápr. 29. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak is vannak rossz napjai, de szerintem lényegesen könnyebb vele, mint pár hónappal ezelőtt. Már önállóan megy, ami szerintem nagyon jó, mert nem akar állandóan a kezemben lenni. Jól feltalálja magát, néha úgy érzem zavarom is az adott tevékenységében. Imád labdázni, autózni, könyvet nézegetni. Szépen átalussza az éjszakákat (bár vannak kivételek, de nagyrészt jól alszik), igaz most tértünk át a napi 1 alvásra, de az jó hosszú, ebéd után 2,5 óra. Már egy hete szenvedtünk, hogy nem akar elaludni, mióta változtattam rajta, azóta olyan mint egy angyal. Lehet, hogy nálatok is ez lehet a baj.10 hónapos kisfiú anyukája
2009. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a tiéd, az alvással nálunk is vannak problémák, igaz, az én babám még csak 9 hós. Az evés, játszás, stb. rendben van,de pl. ha rossz az idő, nappal nagyon nyűgös (pl. most is).

Az éjszakákat 2-4 hónapos koráig átaludta, azóta viszont sokat küzdünk. Most 2-3-szor kel éjjel, és ebből egy általában olyan, hogy csak a karomban hajlandó tovább aludni (volt, hogy fél órát tartottam). Ez kb. egy hete kezdődött.

Én csak abban bízom, hogy az idő majd minden megold előbb, vagy utóbb:)

2009. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszoló vagyok, a nappali alvás nálunk is rendben, egy hosszú 2-3 órás alvás délután, és szerencsére simán elalszik. Remélem, ez így is marad.
2009. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem pont ugyanilyen problémáim voltak, de a lányom egyéves kora körül még én is hasonlóképpen éreztem. Pont emiatt nem is mertem akkor még bevállalni a kistesót. Nálunk úgy másfél éves kora körül lett hirtelen minden könnyebb, önálló kisemberré cseperedett, akkor már sokkal jobban meg lehetett vele beszélni a dolgokat, elszórakoztatta magát huzamosabb ideig, stb. És ezáltal én is sokkal türelmesebb tudtam lenni. Ez egyébként is egy ördögi kör, Te is már teljesen kimerült vagy a 11 hónapja tartó 24 órás készenléttől, amitől persze (észrevétlenül) idegesebb, feszültebb, türelmetlenebb vagy, ezt pedig megérzi a babád, és ő is feszült és hisztis lesz. Ne szégyellj segítséget kérni! Nekem is volt olyan, hogy reggel sírva kértem a férjemet, hogy vigye el egy napra a gyereket anyukámhoz, mert különben megbolondulok. Aznap végre nyugiban meg tudtam reggelizni, egész délelőtt videóztam, a virágaimmal foglalkoztam, és mire délután hazajött a lányom, egy kipihent, kisimult idegrendszerű mamit kapott vissza. :)

Próbálj Te is kivenni így egy-két napot, és aztán kitartás, nemsokára tényleg könnyebb lesz a kicsivel!!!

2009. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biztos jobb lesz ha már csak 1 du-i alvás lesz. Ja és még ami elég rossz, hogy az éjszakai evésről sem tudtam leszoktatni.
2009. ápr. 29. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért eszik éjjel , mert nappal nem eszik eleget, amit éjjel pótol. Irtad hogy nappal rosszul eszik, ird le hogy, hátha tudunk itt segiteni!
2009. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ugye hajnalban 180 ml táp, reggel megint 180 ml. Tízóraira vaniliás tejpépbe rakok gyümit, mert magában nem eszi meg. Nem szereti a főzelékeket, krumplitól hányt, szóval az ebéd mindig nagyon gyatra, szinte egy 4 hós babáéval vetekszik. Sinlacba szoktam valami üveges gyümi+hús variációt tenni.Fél üveget eszik meg egy kajára. Ha nagyon keveset eszik ki kell pótolnom tápszerrel. Vagy a mi ebédünkből eszik, de hát az is csak pár falat.Uzsi gyümi megint.Mellé szoktam adni egy kis kenyeret+sajtot. Vacsi tápszer(240 ml)Ennek ellenére majdnem 11 kg.Nappal elrágja a kiflit, kölesgolyót, de hát ez így nem normális....ha van ötletetek, szívesen veszem.
2009. ápr. 29. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A fiam azóta alussza át az éjszakát mióta ezt az esti variációt választom(így akkor is átaludta ha délben keveset v. semmit se evett, ez akkor volt mikor jött a foga): fél7-kor 150ml banános tejpép 8-kor alvás előtt 210 ml tápszer. Másnap reggel 7kor éhezik meg. Ja és 10 kg.
2009. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!