Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy amikor elkezd majd...

Igaz, hogy amikor elkezd majd járni a babám, akkor hullafáradt leszek, és semmire nem lesz időm?

Figyelt kérdés
Mert nekem még így is elmarad egy csomó teendő, csúszik a takarítás, főzés, bár azt nem mondhatnám hogy estére teljesen lefáradok, csak hát leköt a baba maximálisan. De olyan ijesztő, mikor 1 éves körüli babák anyukái panaszkodnak, hogy nagyon fárasztó a már járni tudó csöppségük.
2009. ápr. 28. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bírom ezeket a kismama riogatásoka.Persze, hogy fárasztó, de ezt vállaltuk, nem? Én ahhoz szoktatom a lányomat (10 hós), hogy a járókában is lenni kell, ott is játsszon szépen-és megy a dolog!A konyhában is játszhat a műanyag edényekkel-kanalakkal...csak kreativitás kérdése.Mi lenne a családokkal, ha tényleg nem lehetne semmit csinálni azért, mert gyerek van?Mosogatok, ha elaludt,délután vagy este.Porszívózni a párom szokott általában.Főzéshez meg vagy beteszem a járókába,és rá-ránézek,vagy kiviszem a konyhába, és eljátszik ott.Csak szervezés kérdése,ne aggódj emiatt.Olyan hülyeség előre agonizálni.
2009. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még ugyan nem jár, de nem hiszem, hogy ennél rosszabb lesz. Mindenre felmászik, mindent a szájába vesz, magára ránt. Úgyhogy nonstop ügyelet. A járókában sajnos csak reggel van el 1 órát, akkor gyorsan megfőzök, takarítás amikor alszik. Nem hiszem, hogyha járni fog, akkor több odafigyelést igényel, legalábbis a házban nem.
2009. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj, nem leszel fáradtabb, és ez attól is függ milyen az állóképességed! Más lesz majd, többet kell jönni-menni, de csak átütemezed a napodat. Ő is előbb fog fáradni,lehet a napirendje is megváltozik! Belejössz és bírni fogod a "strapát":)
2009. ápr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 1 hónapja jár. Szerintem meg sokkal jobb főleg otthon, mivel jön utánad, nincs kötve, hogy most ott kell ülnie stb. A fiam olyan jól feltalálja magát, hol labdázik, hol autózik, ha elfárad mesekönyvet nézeget. Persze vannak hisztis napok is, de szerintem lényegesen jobb mint mikor tanult ülni és lesni kellett na most mikor esik hátra, meg a hasonló esetek. A járókát már 8 hónaposan elfelejtettük, mindenhova mehet a lakásba, már tudja mit szabad és mit nem (néha azért feszegeti a határokat). 10 hónapos kisfiú anyukája
2009. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis le akartam adni a szülés után rajtam maradt 10 kgt :-D Mióta ül és egyre érdeklődőbb nincs időm enni, ha ehhez hamarosan még futkosás is társul, hát lehet összejön az álom 20 kg is.

Fogd fel pozitívan. Mást úgysem tehetsz.

2009. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésedre válaszoljak: IGAZ :-).

Viszont szerintem mégis sokkal jobb, amikor már jár, mint amikor még csak feláll itt-ott a bútoroknál és kapaszkodva lépeget.

Addig ugyanis, amíg kapaszkodik, mindenütt csetlik-botlik, beveri a fejét, hanyattesik, mert nincs még stabil egyensúlya.

Amikor már jár, akkor legalább magabiztosan lépeget, és nem kell minden bútor sarkánál szívinfarktust kapnod, hogy hova veri be a fejecskéjét. Akkor már csak futnod kell utána egész nap, de ez jóval nyugodtabb érzés, mint amikor méterenként meg kell fognod esés közben.

Legalábbis nálunk így volt, nekem az a tapasztalatom. Az én kisfiam már lassan 3 hónapja jár egyedül, pontosabban mostmár szalad :-). Egész nap futok utána, de ha visszagondolok arra, hogy milyen volt méterenként követni, amíg a fal mellett araszolt... hát, akkor inkább a futás. :-)

Egy 1 éves 2 hetes kisfiú anyukája

2009. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!