Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam még nem mutogat...

1 éves kisfiam még nem mutogat semmire. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés

Most lett a múlt héten 1 éves a kisfiam. Próbálom neki tanítgatni az állatokat, meg mást is, de semmire nem mutat rá. Egyedül azt tudtam vele megtanulni, hogy "hol az okos fejed?", és akkor oda mutat. Illetve azt, hogy tapsoljon, és brümmögjön a szájával. Ha kell neki valami, akkor nyújtózkodik abba az irányba, de ennyi. :-(

Beszéde is csak babanyelv. Mondja, mondja, de eddig 1 értelmes szót sem mondott. Szerintetek gond van vele? Olvasom itt, hogy mások 1 évese már miket mutogat, meg mond....


2011. febr. 10. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az én fiam elvétve mutogat - 15 hónapos, ha megkérdem, hogy a pillangó a függönyőn vagy a micimackó (mert olyan függöny van) akkor arra mutat, de amúgy nem:( viszont ha kérdem hol a kacsa hápog és oda lapoz . Szerintem semmi baja:)
2011. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindent elhinni,amivel némelyik anyuka dicsekszik.

Egy évesen kevés babát érdeklik a mesekönyvek. Ebben a korban esetleg jelezni tudják,hogy éhesek,szomjasak,vagy valami meg akarnak kapni,de nem mindegyik. Értelmes szavakat is csak másféléves korukban kezdenek mondani. Inkább a "saját" nyelvükön beszélnek,amit csak az anyuka ért meg. Rendesen beszélni 2 éves kor után szoktak,de mondatokat még később,különösen a fiúk.

Nincs semmi baj a te babáddal sem.

2011. febr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors, megnyugtato valaszokat!!
2011. febr. 10. 16:53
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom december elején volt 1 éves! És ő sem mutogatott!Mostmár mutogat, de nem arra amit én kérek, hanem arra amit ő akar! :) Egyedül bárminek a szemét mutatja meg! :)

Az okos fejes az jobb :)


És ő meg csak annyit mond, hogy kell!Ehhez mutat is!Bár pár hete mondta egy darabig, hogy cici, de már arra is csak azt mondja hogy kell! :( Azt is mondta már hogy adide, de már ezt sem! :( Majd szép lassan...Ne aggódj!


Teljesen normális!Ne siettesd!Majd ha neki lesz "kedve"!


Én biztos vagyok abban hogy a lányom ért mindent!Mégis sokszor nem csinálja meg, amit kérek!De ez is normális! :)

Semmi baj a kisfiaddal!Ha babanyelven magyaráz, akkor gond nincs!

2011. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond a babáddal, az én fiam csak másfél évesen kezdett el mutogatni. Egy évesen még annyit se csinált mint a te babád. Van olyan gyerek aki meg már beszél ebben a korban. Minden gyerek máshogy fejlődik.
2011. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek is. Nem is aggodtam volna, ha nem olvastam volna itt sok anyukat, akinek az 1 evesuk mar egy halom dolgot tud, es ugy adtak elo, mintha ez lenne az elvaras. Meg egyszer koszonom mindenkinek a megnyugtatast!
2011. febr. 10. 17:05
 7/16 anonim ***** válasza:

az enyem se beszel 1en volt 1eves,ket szot tud csak,kaka=kakas,kekke=kecske.

Mondjuk mutogatni mutogat ezerrel,de a beszed nala is csak ennyi.

2011. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kislányom jan. 21-én volt egy éves, de őt sem érdekli még az ha akarom neki tanítani az állatokat mesekönyvől. Mondani se nagyon mond még semmit. szóval ne aggódj van más gyerek is aki nem csodagyerek.
2011. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Semmi gond vele. Az én lányom mutogat ha kell neki valami és nem éri el, a könyvek ha én olvasom nem érdeklik, viszont, ha ő lapozgatja annál jobban. Ő sem mutogat az állatokra, de ha kérdem, hogy hol a kutyája például idehozza, vagy ha meghallja a kutya ugatást, akkor mondja vau-vau, vagy 5 szót mond tudatosan, de egész nap gagyarászik. :)
2011. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
@ ma 16:46, hát, én nem dicsekszem, de a fiam 9 hónaposan kezdett el mutogatni, most 11 hónapos, szinte mindent mutat. Nekem fura, hogy egy évesen nem mutat semmit egy baba, de nyilván mind másképp fejlődik, másban jó.
2011. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!