Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam még nem mutogat...

1 éves kisfiam még nem mutogat semmire. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés

Most lett a múlt héten 1 éves a kisfiam. Próbálom neki tanítgatni az állatokat, meg mást is, de semmire nem mutat rá. Egyedül azt tudtam vele megtanulni, hogy "hol az okos fejed?", és akkor oda mutat. Illetve azt, hogy tapsoljon, és brümmögjön a szájával. Ha kell neki valami, akkor nyújtózkodik abba az irányba, de ennyi. :-(

Beszéde is csak babanyelv. Mondja, mondja, de eddig 1 értelmes szót sem mondott. Szerintetek gond van vele? Olvasom itt, hogy mások 1 évese már miket mutogat, meg mond....


2011. febr. 10. 16:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ne törődj másokkal, főleg nem egy névtelen oldalon :) Itt aztán majdnem mindenki felvág, mivel nem tudni ki kicsoda.

Van védőnőtök, neki elmondtad, ha azt mondja rendben, akkor nyugi.


Aztán meg 18 éves korában nem tök mindegy, hogy mikor tanult meg járni-beszélni stb?


A fiúk amúgy is később érnek, legalábbis a környezetemben. Kényelmesebbek, de hát minek is siessenek.


Van egy kissrác a szomszédban. Ugyanaznap született, de messze nem tud annyit, mint a lányom. Nem dicsekvés, tény. De engem nem zavar, nem bántom érte az anyukát, meg sem említem. Sőt biztatom a lányom, hogy ismerkedjenek és játszanak. Majd behozza idővel...ráér. Az anyuka néha furcsán néz ránk, mintha irigykedne, de én mindig próbálom nyugtatni, hogy ne várja, hogy dupla szaltót csináljon kiszállva a babakocsiból és 2 évesen jogi diplomát szerezzen a fiúcska. :)


(20 hónapos mondatokban selypítve beszélő és mesekönyvet imádó kislány anyukája de ő lány és locsifecsi :) )

2011. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hat, lehet benne valami. a lanyom is eleg hamar beszelt, ezert is furcsa ez nekem, de az zavar, hogy nem mutogat, amikor kerdezgetem tole, hogy hol a kutya, cica, stb.

No, majd csak eljon a mi napunk is. :-S

2011. febr. 10. 20:40
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődnék, hogy lett-e gond később vagy teljesen átlagosan fejlődő gyermeked van kedves egykori kérdező? Az én fiam a kérdéskor még pici csecsemő volt. 1 évesen középső ujjal mutatott és mégis gond lett belőle! Ő autista és ez volt az egyik korai tünet.
2015. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Azt hogy csinàlta, hogy középsõ ujjal mutatott? Mit?
2015. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nyilván úgy tudott középső ujjal mutatni, ahogy más kisgyerek a mutató ujját használja. Mindenre így mutatott egy pár hónapig, 14 hónaposan kezdett el középső ujjal is mutogatni.
2015. jún. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező mi lett veletek?
2022. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!