Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hónapos a babucim és anyateje...

5hónapos a babucim és anyatejes. Mikor kezdjem el a hozzátáplálást, vagy várjak még 6hós koráig?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hós koráig csak szoptatni terveztem, de mikor 5 hónapos lett, egy belső hang azt súgta, kezdjem el a kóstoltatást :) Szerintem az anyai ösztön volt, és nem is bántam meg mert nagyon örült az első falatoknak (almalé, majd őszibarack stb.)

Azóta is szopizunk, az a fő tápláléka, és kostolgatunk már egyre több mindent, két szopzás között. Most 6 és fél hónapos.

2009. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy mikor ti esztek, megfigyelheted, hogy érdeklődik-e az iránt, hogy esztek. Ha már megvan ez az érdeklődés, akkor simán elkezdheted, de ha nincs, akkor is kóstóltathatod az első gyümiket, úgyis elég sokáig tart amíg már tényleg úgy eszik, hogy kiválts vele egy szopit.
2009. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen ez igaz ha megfogja a darab vmit és a szájához viszi, meg már tud üldögélni szóval nem dől ide oda ha megülteted az etetőszékben és látod h érdekli amit esztek, akkor megpróbálhatod, de azért ne lepődj meg ha nem kell neki:)

Én fiam anyatejes volt 6 hósan próbáltam kóstoltatni vele almát, barackot, először csak levével, hát utálta az egészet szopni próbálta a kanalat és fordította el a fejét:))

Sóval ő egyáltalán nem volt még érett az evésre. Le is álltam vele, legközelebb 2-3 hét múlva próbáltam meg újra éscsak 7 hósan fogadta el úgy rendesen hogy nyelt is le belőle meg ilyesmi.

2009. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tejed és elégedett a gyerek is várj még.
2009. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szilárdan meg voltam győződve, hogy 6 hónapig csak anyatejet adok a babámnak, aztán egyszercsak nem lett elég neki a tejem. Pótlást kellett neki adnom 4 és fél hónaposan, hogy ne csak tápszerezzem elkezdtem kóstoltatni, nagyon tetszik neki. Két hete eszünk gyümit, de nagyon ügyes. Igazából, ha úgy érzed, hogy elfogadná a kanalat, akkor próbáld meg.
2009. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én kivártam a 6 hónapot. A kislányom kb. ekkor kezdett rájönni, hogy ha mi eszünk, az valami jó dolog lehet. Most 8 hónapos, nincs gond az evéssel. Mindent szívesen elfogad, mindent megeszik, amit kap. Persze azért még minden evés után kéri a jól megszokott tejcsit is:)) Ha elég neki a tej, szerintem nyugodtan kivárhatod ezt az 1 hónapot, nem fog semmiről sem lemaradni. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!