Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban sovány a babám?

Valóban sovány a babám?

Figyelt kérdés
Szépen eszik, tápszeres, de már kap főzeléket, gyümölcsöt is. Rengeteget mozog, egy percre nem áll meg. Most 72 cm és 6200 gramm. Mindenki azzal jön, hogy milyen kis vékony, sovány baba. Nagyon jókedvű, nem hasfájós, nem is volt soha az, ő ilyen és kész. Meg nem tömhetem, nem? Ja öt hónapos lesz 5-én.
2009. ápr. 28. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A születési súlytól is függ, de én személy szerint nem nagyon foglalkoztam soha azzal, hogy sokat vagy keveset hízott. Ha a gyerekorvos rendben találta a védőnővel együtt, akkor nem érdekelt, hogy mások, a könyvek szerint jóval többet kellett volna híznia. Az én lányom anno 2730 grammal, 49 cm-rel született. Ő 6 hónapos volt akkora, mint amit Te írtál. Nem volt sovány, olyan átlagos. Ma már 6 éves, és kevés az, amit nem eszik meg, jó húsos, de nem kövér.
2009. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max. hosszú, de nem sovány... A kislányom most 6 hónapos és talán mára eléri a 6 kilót... és szerintem nincs több 64-66 centinél... (2360g,48cm). Viszont ő is egyfolytában mozog, pl 1 hete mászik, most kezdte el magát felhúzni, egy percig nem tud megállni. Szóval szerintem a sok mozgástól nem olyan kis hurkásak a mieink...
2009. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar enni többet, úgy sem tudsz mit csinálni. Én is sokat görcsöltem rajta, mert az enyém is tápszeres, eszik már főzelék és gyümölcsöt is, de nagyon rossz evő, válogat is, alig akar valamit megenni. Van, hogy a tápszer sem kell neki. Az enyém múlt héten volt 7 hónapos, tegnap voltunk a védőnőnél, ahol megmérték, 63 cm és 6060 gr volt. Azt mondta, hogy nem sovány, ennyit eszik. Az én babám is jókedvű, szerencsére neki sem fáj a hasa. A védőnő javasolta, hogy adjak neki Milli krémtúrót meg Petit danone-t, illetve tegyek az ételekhez cukrot, de ezt biztos, hogy nem fogom csinálni, mert ne azért egyen meg valamit, mert édes, a gyümölcsöket egyébként is szereti.
2009. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szép hosszú babád van!Nekem is mindíg azt mondják leányomra,hogy sovány(20 hós 88 cm és 10,5 kg).Miért kell minden babának ducinak lennie?Én sem értem!Ilyen kis filigrán alkat a Te babád is!
2009. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok, az enyém is rengeteget mozog, ő sem áll meg egy percre sem, úgyhogy azon csodálkozom, honnan van ennyi energiája.
2009. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ugyanezek a méreteink 6 hósan és engem is cs.szeget az anyós. az orvos szerint minden ok,szerintem is: vidám,mozgékony babám van
2009. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk végig kísérte a csecsemőkort a hát elég sovány baba szlogen:)

Nem érdekel már:)

A fiam most 10,5 kiló és 88 cm.18 hónapos. Mindig is hosszú volt és ahhoz képest ugyanaz a súly kevesebbnek tűnik mint egy rövidebb babán.Úh szerintem ne foglalkozz vele és hagyd rá mennyit eszik (persze kinálhatod) mert ha nagy hacacáré van a kaja körül megérzi és mégannyit se fog enni..mi is próbálkoztunk banánnal, krémtúróval stb. de a fiam kicselezett minket, pontosan érezte hogy ez most több volt és egyszerüen kihagyta a következő kaját.

2009. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az orvos soha nem mondta, hogy sovány lenne, csak a helyi anyukák, na meg persze az öregasszonyok főleg. De szerintem is genetika. Az apja is magas, vékony, én igaz, hogy alacsony vagyok, de én is vékony vagyok. Ő ilyen akkor és kész, megnyugtattatok, csak olyan idegesítő, a sok "jobban" tudó emberke. Egyébként a fejem tetejére is állhatok, mert úgyis csak annyit eszik, amennyit akar, ha már nem éhes kilöki a nyelvével és elkezd börrögni:)
2009. ápr. 28. 15:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2000 gr volt és 49 cm amikor született és 5 hónaposan 6600 gr ás 65 cm szerintem nagyon is normálisan fejlödik a babád.Üdv
2009. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!