Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzeléket adhatok a...

Manió kérdése:

Milyen főzeléket adhatok a 3hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

A doktornénink szerint elkezdhetünk enni főzikét, mert nincs sajnos elég tejem, és szeretnénk a tápszert minél hamarabb elhagyni.

Köszönöm a válaszokat.


2009. ápr. 28. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a 3 hónapos babámnak még nem adnék, inkább akkor a tápszer. Szerintem még a pici szervezete nem készült fel a szilárd ételre. Ez csak az én véleményem. Nálam sem volt elég a tejcsi, de én csak 4 és fél hónaposan kezdtem el gyümölcsöket adni neki. Így is megviselte a pocakját, pedig nem egy hasfájós baba.
2009. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van, nem nagyon tudom mit csináljak. Megpróbáltam azért adni neki 3-4alkalommal krumpli-répa pépet, úgy láttam ízlett neki. Pont nálunk volt a védőnénink mikor etettem, és azt mondta ügyesen eszik, adjak neki nyugodtan.

Én meg a tápszernek nem vagyok híve, bár a mai tápszerek jobb minőségűek, mint amikor én baba voltam. /25éve :)/

2009. ápr. 28. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 6 hónapos kora előtt ne kezd el a hozzátáplálást. Teljesen mindegy, hogy tápszeres, vagy anyatejes, a bélrendszere 6 hónapos koráig teljesen nyitott, a káros anyagok gond nélkül átjutnak a kis szervezetébe, és a bélbolyhok is pusztulnak.

A káros hatások nem azonnal, és lehet, hogy nem is néhány hónapon belül, hanem akár évek múlva jelentkeznek, és akkor már nem lehet mit tenni. Szerintem egyenlőre maradj csak a tápszernél, ami minden szükségletét fedezi a babának, 6 hónapos koráig.

2009. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is 3 hónaposan kezdtem, mert nem volt tejem. Nyugodtan adhatsz neki almát először, asztán teszel hozzá egy kis krumplit is, aztán lassan jöket a répa, banán...

Nekem most 5 hónapos, imád mindet, a májat is, cukkinit..

Ne aggódj, a babád imádni fogja

Én úgy csináltam, hogy az almát baba teával turmixolom, a krumplit a levében, amiben főtt!

:-)

Jó fözöcskézést!

2009. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, ha tápszeres is a babád, 6 hónapos kor előtt nincs szüksége főzelékre vagy bármire, mert még fejletlen az emésztőrendszere. Nem is értem, miért kínálgatják még a dokik is főzelékkel a babákat ilyen esetben? Szerintem ha elkezded, legalább a 4. hónapot töltse be a babód. Amúgy a kevés tejet lehet növelni szerintem, gyakori mellretétellel vagy homeós bogyók, tea...
2009. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Nekem már 2 hetesen kevés tejem volt, akkor a Te doktornénid szerint már akkor főzhettem volna neki? Badarság! Mindennek megvan a maga ideje, egy 3 hónapos baba még ne egyen főzeléket.

Mi azóta is tápszeresek vagyunk, és makk egészséges! 4,5 hónapos baba anyukája

2009. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, nekem sem volt tejem már az elejtől sajnos (pedig egy elektromos mellszívó motorját is sikerült légetnem...) 3 hósan még nem adnék semmit, pláne főzeléket nem. Miért nem jó a tápszer? Ma már annyi jobbnál jobb tápszer van, ekkora babának még csak az kell! A fiam 5hós, tápszeres, már elkezdtük a hozzátáplálást, de még úgy csinálom, hogy két kaja közt kap gyümit, tejalapú kaja így nem marad ki! Majd csak 6hós kora után szeretnék kiváltani teljesen 1-2 kaját főzivel meg gyümivel. 3hósan még nagyon nagyon korai!!!!!
2009. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!